Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LadyJokerina

Kingdom Hearts (seria)

Polecane posty

Jak w opisie. Kingdom Hearts to niby gra dla dzieciaków (cukierkowata grafika, bohaterowie Disneya) a jednak o zaskakująco wzruszającej historii. Pełne przedstawienie wszystkich oblicz (matko, to to słowo istnieje?! Niebywałe...) przyjaźni.

A wszystko zaczęło się pewnego dnia, na zwykłej plaży, gdzie trójka przyjaciół - Sora, Kairi i Riku - chciała sobie zbudować tratwę. Jednak gdy w pewnym momencie, Riku dokonał złego wyboru (nie chcę spoilerować), wszystko się rozsypało. Zaczęła się największa przygoda Sory, Donala, Goofy'ego i Króla Mickiego. Tak, to prawda. W tej grze zwiedzamy Disneyowskie krainy, wymieszane z bohaterami Final Fantasy (Selphie, Aeris, Squall, etc). Oczywiście, gra nie składa się z dwóch części. Właściwa kolejność to ,,Birth by Sleep" na PSP, ,,Kingdom Hearts" na PS2, ,,Chain of Memories" na GBA i PS2 (remake w 3d), ,,358/2 Days" (jeszcze nie wyszło) na DS i ,,Kingdom Hearts II" - również na PS2.

W ,,dwójce" i w ,,Days" poznajemy również, nie mniej intrygującą, historię innej postaci - Roxasa. IMHO, opowieść o Roxasie jest lepsza niż o Sorze, no ale to moje zdanie.

Alem to zamotała, nie? xD Dobra, wasza kolej - co sądzicie o mojej ulubionej grze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jeśli nowy KH faktycznie ma ukazać się na DS, to jest to bardzo dobra wiadomość. KH 258/2 Days był grą bardzo nierówną, z jednej strony zachwycał fabułą, mechaniką rozgrywki, grafiką (jak na grę na DS) i kreacją postaci, z drugiej jednak przez beznadziejnie prowadzoną historię (nudne misje, powtarzające się motywami i lokacjami, fabuła prowadzona praktycznie tylko w przerywnikach filmowych) gra szybko się nudziła i szczerze powiedziawszy nigdy nie udało mi się jej skończyć (utknąłem koło 200-któregoś tam dnia, i już nie chce mi się grać). Nowy KH ma szanse być killerem na DS, wystarczy tylko poprawić kilka głupich rozwiązań poprzedniczki. Czekam z niecierpliwością na kolejne informacje o grze.

Swoją drogą, w sieci pojawił się pierwszy, nieoficjalny screen z tejże gry. Pogrzebałem trochę głębiej, i okazało się że najprawdopodobniej jest to zrzut z KH: Coded, czyli gry która ukazała się tylko na dalekim wschodzie, a Re:Coded ma być jej przeniesieniem na rynek europejski, jako gra na DS.

gamkingdomheartsrecoded.th.jpg

z tego co wiem jest to informacja nie potwierdzona

LINK!

Większość stron ze świata potwierdza informację, jakoby Re:Coded miało ukazać się na DS. I bardzo dobrze, PSP dostało swoje KH, teraz znów czas na Nintendo :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem KH 1 i 2 (niestety nie chce mi się kupować Final Mixa za 200 złotych i przeszedłem wersje PAL) i polecam dla wszystkich, którzy lubią anime i nie krzyczą z obrzydzenia na widok mangowych postaci. Mimo, że gra wygląda na dziecinną i płytką pod względem fabularnym, to jednak pozory mylą. Ciekawe postaci, zwroty akcji i pogoń za odpowiedziami. Do tego epicka muzyka i (na poziomie expert/proud) wymagające walki, wymagające skupienia i szybkiej reakcji. Polecam jeszcze raz!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnę ten temat z dna forume z małym pytaniem. Opłaca się przechodzić Chain of Memories? Jestem już pod koniec jedynki i nie mogę się doczekać aż zagram w dwójkę, tylko po drodze jest jeszcze to CoM. Grę mam (w pakiecie 1,5 na PS3), ale czy zawiera ona jakieś ważne informacje bez których nie zrozumiem dwójki? Szczerze to nie podoba mi się ten karciany system walki i wolałbym sobie odpuścić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem grać w serię od dwójki na PS2, potem dokupiłem jedynkę, w Chain of Memories w ogóle nie grałem. Zrozumieć grę bez problemu można, ale w Chain pojawiają się pozostali członkowie Organization XIII, tam jest wyjaśnione skąd w ogóle Sora i jego dwóch przydupasów, którzy powinni dawno umrzeć i przez to podnieść jakość całej serii, znalazło się w tych kapsułach i jest tam też sporo o Riku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma sprawa z Kingdom Hearts: Dream Drop Distance? Niedługo zostanę posiadaczem 3DSa i ta gra jest jednym z tytułów w które na pewno chciałbym zagrać. Nie grałem w żadne poprzednie Kingdom Hearts, ale mam zamiar to nadrobić na PS2, które mam zamiar odkupić od znajomego w celu ukończenia między innymi takich gierek jak te. Nie mam jednak jak zagrać w Chain of Memories i nie wiem jak bardzo te gry się ze sobą fabularnie łączą. Dużo stracę nie grając we wspomnianą część czy będę to raczej jakieś smaczki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...