Skocz do zawartości
Szerro

Dziwne problemy z kursorem

Polecane posty

Cześć :) Od kilku dni mam dość dziwne problemy ze wskaźnikiem myszy. Otóż po uruchomieniu jakiejś gry, jest to obojętne jakiej, gdy wyjdę z powrotem do Windowsa ze wskaźnikiem dzieją się dziwne rzeczy, znika tymczasowo, zmienia się na inne wskaźniki ( np. w kółko sygnalizujące, że Windows coś ładuje, albo jakbyśmy mieli kursor na tekście czy w jeszcze inne które wyglądają jak bug graficzny ). Po wyłączeniu gry problem nie znika a pomaga jedynie zrestartowanie komputera. Wie ktoś może o co chodzi i jak to naprawić? Jest to strasznie irytujące. Problem występuje na Windowsie 10, jeśli potrzeba jeszcze jakichś informacji to dajcie znać, dopiszę je. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.07.2019 o 22:27, Szerro napisał:

Wie ktoś może o co chodzi i jak to naprawić?

Gra korzysta z własnego programowego kursora. Przy nieprawidłowym zamknięciu przeważnie starszych gier. System windows wyświetla monit systemowego kursora  "kółeczko" w trybie oczekiwania na zamknięcie gry. Przy nieprawidłowym zamknięciu domyślny kursor windows nie zostanie przywrócony. Po restarcie następuje zamknięcie gry i ponownie działa systemowy kursor. Rozwiązaniem problemu bez restartu jest znalezienie w menedżerze zadań gry lub procesów gry i zamknięcie ich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to nie w tym tkwi problem, gry są za każdym razem wyłączane prawidłowo, sprawdziłem też menedżer zadań i po wyłączeniu gier nie zostaje tam żaden proces z nimi związany. Poza tym zaczęło się to dziać nagle, z grami z którymi nigdy nie miałem takich problemów. 

Edytowano przez Szerro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...