Skocz do zawartości
Lissekson

Spadki FPS przy dobrym sprzęcie

Polecane posty

Witam, ostatnio zaobserwowałem duże spadki FPS we wszystkich grach, w które sobie pogrywam, przypuśćmy 3 dni temu grałem sobie w Rainbow 6 siege na 280 fps'ach na najwyższych a teraz mam tych fps'ów 55, grałem w gta 5 na serwerach RP na 150-180 fps'ach teraz mam jakieś 48, wiedźmin 3 na ultra szedł w 80fps'ach teraz z 30 ze spadkami, nie mam pojęcia co się stało i jak to możliwe

Mój sprzęcik:

GPU - RTX 570 8gb DDR5
CPU - Ryzen 5 2600 6 rdzeniowy
Płyta główna - Bazooka B450M v2
HDD - Toshiba p300 1TB
SSD - ADATA SU800 128GB SATA 3
RAM- G.SKILL AEGIS, DDR4, 16GB, 3000MHz, CL16
Zasilacz - SilentumPC Vero L2 600W

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Uruchom ustawienia karty Radeon

2) Wejdź w profil "WattMan"

3)  Znajdź Chill (FPS) zaznacz "wyłącz"

Chill (FPS) to jest funkcja oszczędzania energii.

Wyłączenie funkcji Chill (FPS) - nie ogranicza możliwości karty ale umożliwia karcie osiągnięcia maksymalnej wydajności. Maksymalny poziom zużywa sporo energii. Przy grach mniej zaawansowanych graficznie lub o mniejszej skali zużycie mocy jest średnie i tak samo jak energii.

Natomiast dla włączonej funkcji Chill (FPS):

Ustawienia są dwa minimalny (FPS) i maksymalny (FPS) - ręcznie się ustawia stałe wartości ale nie są to wartości optymalnie minimalne czy maksymalne dla wydajności karty graficznej w stosunku do gry. Wartości nie będą zawsze odpowiednie dla każdej gry. Warto się zapoznać z możliwościami karty graficznej dla danej gry żeby ustawić optymalnie wartości. Inaczej większość gier będzie wymagało ciągłych zmian.

Podczas gry włączona opcja Chill (FPS) przekłada się na dwie stałe wartości:

a) w przypadku reakcji urządzeń wskazujących (mysz lub klawiatura) - gra osiąga poziom maksymalny. Gra działa dalej ale FPS wzrasta natychmiast do stałej wartości.

b) w przypadku braku reakcji gracza (stan wstrzymania) - gra osiąga poziom minimalny. Gra dalej działa ale FPS spada natychmiast do stałej wartości.

Oba rozwiązania działają płynnie bez mikro przycięć.

----------------------------------------------------------

Odpowiedź powielona tak samo jak pytanie od tej samej osoby i dla identycznej specyfikacji sprzętowej (osoba zadaje pytanie na kilku forach).

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...