Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pawello12

Bluescreen przy instalacji Win XP

Polecane posty

Dostałem notebooka od znajomych, żebym zainstalował system, bo coś się skopało i komputer nie chciał wystartować. Instalacja przebiegała normalnie, ale po pierwszym restarcie kiedy instalacja jest kontynuowana, przez kilka minut pokazuje się, że do końca instalacji pozostało 39 minut. Nic się nie dzieje, a za moment wyskakuje bluescreen. I tak jest za każdym razem, kiedy próbuje zainstalować system. Jest to windows xp home edition dołączony do tego komputerka. Próbowałem też zainstalować windows 7, ale tam blueescreen wyskakiwał jeszcze zanim pojawiło się pierwsze okienko instalacji. Czy ktoś miał takie problemy? Jak je rozwiązać?

PS: Ubuntu z live cd uruchamia się normalnie bez problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiałbym, że dysk jest uszkodzony. Ściągnij narzędzia diagnostyczne ze strony producenta i sprawdź co sądzą na ten temat. Ewentualnie możesz też odczytać co mówi S.M.A.R.T. o kondycji dysku, tylko nie wiem czy na live cd Ubuntu są programy, które pozwalają to robić. Jeśli nie, to na stronie http://sourceforge.net/projects/smartmontools/ można znaleźć dosyć porządne narzędzia służące do tego celu.

Jeśli to nie dysk, to możesz sprawdzić pamięć za pomocą memtest86 lub memtest86+, bo to ona również może być przyczyną, aczkolwiek gdyby to były problemy z pamięcią, to na Ubuntu wcześniej czy później powinieneś dostać "kernel panic".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...