Skocz do zawartości
Elof

GeforceExperience i Panel sterowania Nvidia - problem

Polecane posty

Witajcie! Potrzebuję panel sterowania nvidia, a nie mogę w żaden sposób go zainstalować. Po zainstalowaniu geforce experience w ogóle się nie pojawia. Sam experience nie chce się uruchomić. Klikam na ikonkę i kompletnie nic się nie dzieje. Nie pojawia się żaden komunikat, że coś poszło nie tak, więc popularny sposób na zatrzymanie nvidia telemetry container itp. nie sprawdza się. Po prostu klikam na ikonkę i nic... Uruchamiam menedżer zadań, a tam jakieś procesy geforce experience widnieją. Próbowałem także instalować same sterowniki pobrane ze strony producenta, ale windows 10 nie pozwala mi ich zainstalować gdyż nie są zgodne z tą wersją windows. Za to windows 10 sam chętnie własne stery za każdym razem instaluje, czego nie potrafię wyłączyć. Co robić?

Moja wersja systemu: Windows 10 Home, 1809

Karta graficzna Geforce RTX 2070

Edytowano przez Elof
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z panelem sterowania wynika z wyłączonych usług NVIDIA lub (nowość) użycia lekkich wersji sterowników (przez programy firm trzecich - bez telemetrii Nvidia)

Program do odinstalowania i pełnego oczyszczania ze sterowników Nvidii - zalecane użycie w trybie awaryjnym

https://www.dobreprogramy.pl/Display-Driver-Uninstaller,Program,Windows,47643.html

Sterowniki do pobrania i instalacji:

https://www.nvidia.pl/Download/driverResults.aspx/148095/pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Pomogło. Panel sterowania nvidia pojawił się. Gdyby tak jeszcze dało się coś zrobić z Geforce Experience, z którym sytuacja wygląda u mnie cały czas tak samo... Wiem, że wielu uważa go za bubel, ale mi czasami się przydawał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy nie uruchamia się GeForce Experience:

Rozwiązanie 1: odinstalowanie i ponowna instalacja (tylko GeForce Experience)

Link do pobrania najnowszej wersji:

https://pl.download.nvidia.com/GFE/GFEClient/3.19.0.94/GeForce_Experience_v3.19.0.94.exe

Rozwiązanie 2: start lub restart usługi

Instrukcja:

1) (Windows Klawisz) + (R)

2) wpisz (services.msc) i wcisnij (enter)

3) znajdź i zaznacz usługę (Nvidia Geforce Experience Service)

a) po lewej stronie zaznacz (restart) lub alternatywnie (start)

b) jak usługa nie uruchamia się automatycznie po uruchomieniu komputera:

w panelu usługi - zaznacz prawy klik wybierz (właściwości) typ uruchomienia wybierz (automatyczny) następnie restart komputera

Stan usługi która jest aktywna to w panelu usługi (stan) powinno być (uruchomiono)

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...