Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Akron

Komputer włącza się tylko na chwilę.

Polecane posty

Cześć,

Krótko mówiąc, pykalem sobie w Kingdom Come Deliverance, wyszedłem z pokoju a po powrocie monitor, klawiatura i myszka nie działały (dwie ostatnie świecą się po podłączeniu, teraz zachowywały się tak, jakby podłączone w ogóle nie były). Komputer szumiał sobie normalnie. Wyłączyłem przytrzymaniem guzika.

Teraz gdy próbuję go włączyć to włącza się dosłownie na sekundę, a gdy wszystkie wentylatory wystartują i usłyszę charakterystyczne przy włączaniu "drgnięcie", wyłącza się ponownie, lub w ogóle nie reaguje na przyciśnięcie guzika startu. Dodam, że odłączyłem wszystkie peryferia zostawiając sama budę. 

Dokładnej specyfikacji nie podam, bo nie pamiętam, jednak zasilacz to Thermaltake Smart SE 530W (na naklejce pod "model" ma napisane SPS-530AH3CCB, a płyta główna to MSI, ale jakie to nie mam pojęcia.

Komputer był sprawny już ze 4-5 lat (modernizowany na Wieśka 3 zgodnie z zaleceniami tutejszych ekspertów)

Kable do płyty te co były wetknięte, powtykalem jeszcze bardziej. Bez efektu. Ma ktoś jakiś pomysł? Czy to padnięty zasilacz? Spalenizną nie wali nigdzie w pobliżu kompa.

Nie wiem czy to pomocne, ale odkryłem że jak podczas tego sekundowego włączania przytrzymaniem przycisk resetu to włącza się aż na 3 sekundy, po czym coś pierdzi (od strony przycisku power i reset) i dopiero się wyłącza.

 

Aktualizacja: jak przywalilem w obudowę od strony przyciskow power/reset to komputer się włącza ale na początku bardzo tak jakby "trze" ktoś ma pomysł co to takiego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.04.2019 o 22:05, Akron napisał:

monitor, klawiatura i myszka nie działały (dwie ostatnie świecą się po podłączeniu, teraz zachowywały się tak, jakby podłączone w ogóle nie były). Komputer szumiał sobie normalnie. Wyłączyłem przytrzymaniem guzika.

Komputer mógł wyłączyć dysk lub przejść w tryb uśpienia bądź hibernacji. Porty USB były aktywne do wybudzenia komputera z tego stanu lub nastąpiło zamknięcie sytemu w trybie hybrydowym. W momencie odcięcia zasilania wszystkie operacje które były zachowane w RAM lub na dysku utraciły (nie zapisane). Najlepiej odłącz zasilanie z komputera odłącz kabel zasilający z gniazdka i poczekaj z 10 minut ewentualnie w tym czasie przytrzymaj przez moment przycisk zasilania. Energia podzespołów się ulotni.

Drugi sposób to włącznik może stykać się z płytką sterującą zasilaniem. Dociśnij przez pewien moment włącznik kiedy komputer masz odcięty od zasilania i spróbuj ponownie uruchomić już po podłączeniu zasilania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...