Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pigwa

Sterownik płyty głównej nie chce się zainstalowac

Polecane posty

Zakupiłem płytę główną MSI 360M Bazooka i po uruchomieniu komputera nie mam 

A) żadnego USB aktywnego, jedynie gniazdo PS/2

B) możliwości zainstalowania steriwników z płyty, ponieważ po kliknięciu aplikacji wyświetla się komunikat "Zainstaluj .Net Framework/Windows Update", po wybraniu "Instaluj" pokazuje się komunikat "Po zainstalowaniu programów uruchom ponownie;nie wyjmuj płyty itd" i nic się nie dzieje. Jest przycisk "Resetuj" po ktorego naciśnięciu powraca do powyższego komunikatu

C) sterownik na stronie MSI jest przeznaczony na Windowsa 10, a ja mam 7 64bit. Co z tym zrobić?

Pomocy, nie mam nawet myszki na PS/2 i muszę suwać kursor klawiszami numerycznymi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Pigwa napisał:

A) żadnego USB aktywnego, jedynie gniazdo PS/2

Windows 7 nie posiada wbudowanych sterowników dla USB 3.0 czy 3.1 należy zainstalować sterowniki lub zintegrować z instalatorem Windows

15 godzin temu, Pigwa napisał:

B) możliwości zainstalowania steriwników z płyty, ponieważ po kliknięciu aplikacji wyświetla się komunikat "Zainstaluj .Net Framework/Windows Update", po wybraniu "Instaluj" pokazuje się komunikat "Po zainstalowaniu programów uruchom ponownie;nie wyjmuj płyty itd" i nic się nie dzieje. Jest przycisk "Resetuj" po ktorego naciśnięciu powraca do powyższego komunikatu

Wymagane jest zainstalowanie .Net Framework najnowszy instalator do pobrania

http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=863265

15 godzin temu, Pigwa napisał:

C) sterownik na stronie MSI jest przeznaczony na Windowsa 10, a ja mam 7 64bit. Co z tym zrobić?

Sterownik do oprogramowania mikroukładu Intela na stronie producenta MSI jest zgodny z systemem windows 7 , 8.1 czy 10 pobierz i zainstaluj.

15 godzin temu, Pigwa napisał:

Pomocy, nie mam nawet myszki na PS/2 i muszę suwać kursor klawiszami numerycznymi

Można skorzystać z adaptera PS/2 dla myszy USB ale zgodny jest tylko z myszkami typu generic

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ściągnięciu sterowników, wrzuceniu ich na płytę i próbie instalacji nie powiodło się. Wyskakiwały błędy o nieaktualności systemu i programu. Po zainstalowaniu Net Framework nic się nie zmieniło.
Zdecydowałem się na zakup Wina 10 na płycie.
I teraz pytanie: jak zainstalować Wina 10 zamiast Wina 7 bez utraty pozostałych danych na dysku? Czy przy instalacji będzie po prostu opcja "zamiany systemu"? Jak to rozegrać?
Bardzo bym poprosił o pomoc w tej kwestii

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.04.2019 o 12:34, Pigwa napisał:

I teraz pytanie: jak zainstalować Wina 10 zamiast Wina 7 bez utraty pozostałych danych na dysku? Czy przy instalacji będzie po prostu opcja "zamiany systemu"? Jak to rozegrać?

Przy jednym dysku i z jedną partycją z zainstalowany systemem windows 7 są dwie opcje do wyboru:

1) Podzielić partycję i przenieść dane na drugą utworzoną partycję

2) uaktualnić system z poziomu windows 7 czyli wszystkie operacje będą zaczynały się w środowisku windows 7. Kiedy system windows 7 masz uruchomiony włóż płytę do napędu i uruchom instalację windows 10 w opcjach zaznacz jako uaktualnienie do systemu windows 10. Wszystkie dotychczasowe zainstalowane wcześniej programy będą nie działały ale dane zostaną. Ewentualnie jak są w folderach systemowych to zostaną przeniesione do folderu windows.old więc lepiej umieścić w własnym utworzonym katalogu wtedy dane będą w nim się znajdować po uaktualnieniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...