Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

witorrr98

Rozwiązany: Wiatrak procesora wariuje.

Polecane posty

Witam.Chciałem się dowiedzieć, jak rozwiązać ten problem.Otóż komputer w losowych momentach się wyłącza, czyli konkretnie to monitor czarny, a komputer chodzi, z tą różnicą, że wentylator od procesora zaczyna pracować na max obrotów.Nie wiem co może być przyczyną tego problemu.Przychodzi mi jedynie do głowy coś z ustawieniami obrotów wentylatora w biosie.Może to wina smart fan mode czy coś?

Procesor AMD Ryzen 7 

Płyta główna b450 gaming plus MSI

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor jak i płyta główna to nowy sprzęt, dlatego mnie to tak zadziwia.Temperatury nie pokazują więcej niż 40 stopni na CPU.A komputer zaraz po uruchomieniu czasami zaczyna wpadać w obłęd.Jakieś pomysły dalsze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2019 o 17:16, Bull3t napisał:

Jeśli miałbym "strzelać", to: przegrzewa się procesor lub problemy z płytą główną.

Procesory mają zabezpieczenie przed przegrzaniem jeżeli jest włączona opcja w bios. W tym przypadku chodzi o kartę graficzną. Przestaw w bios na zintegrowaną i zmień podłączenie kablem do zintegrowanej karty. Uruchom program do obciążenia GPU bo gier zapewne nie uruchomisz.

W smart fan są opcję do zwiększenia obrotów po przekroczeniu limitu dla danego zakresu o x razy więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bull3t napisał:

Integra w płycie głównej to raczej jakieś egzotyczne przypadki. Z płyty wychodzą złącza do podłączenia ekranu, ale integry znajdują się w procesorach.

To wiem ale nie każdy Ryzen posiada IGPU.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...