Skocz do zawartości

Polecane posty

Mam internet wi-fi o mocy teoretycznej 120Mbps w Multimediach. Na urządzeniach z Androidem (telefon Xiaomi Redmi 4X i tablet Huawei MediaPad T3 10) transfer oscyluje w przedziale 8 - 10 MB/s natomiast w Windows 10 (modem tp-link TL-WN725N 150Mbps Wireless N Nano USB Adapter) jest to już tylko 3 - 4 MB/s. Czy na tych systemach (szczególnie w Windowsie) da się go jakoś poprawić? (teoretycznie powinien on wynosić 15 MB/s wedle założenia że 1 bajt to 8 bitów i że operator nas nie oszukuje) 

Edytowano przez Gremlin86
Elastyczność językowa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

modem tp-link TL-WN725N 150Mbps Wireless N Nano USB Adapter

Jeśli dobrze kojarzę, jest ma on pasmo 2.4 GHz i stąd mniejsza prędkość.

PS. Mam podobnie - tam gdzie jest 5 GHz  internet  działa z pełną prędkość,  tam gdzie 2.4 - ograniczona. Jest to objaw normalny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I żaden ipconfig na to nie pomoże? (Nawet jeśli weźmiemy Linuxa) Przecież wymienione przeze mnie urządzenia z Androidem korzystają właśnie z pasma 5 GHz więc ich promienie z tp-linkiem się chyba nie krzyżują. (Gdzieś w sieci wyczytałem, że przy paśmie 2,4 GHz promienie połączeń się krzyżują co wpływa na końcową jakość transferów, natomiast przy 5 Ghz już nie. I że można utworzyć do 19 połączeń a przy 2,4 GHz tylko 14.) Czy to wina access pointów dostępnych w okolicy?

Edytowano przez Gremlin86
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

I żaden ipconfig na to nie pomoże?

Nie dysponuję informacjami na ten temat. Wygląda na to, że będziesz musiał jakoś ten przypadek przeboleć.

Edit:

Może jest szansa:

https://www.speedguide.net/faq/what-is-the-actual-real-life-speed-of-wireless-374

802.11n daje większą prędkość, więc może dało się ustawić ten standard i troszkę by transfer poszedł w górę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szansy bo w moim routerze w elektronicznym biurze obsługi klienta Multimedia jest możliwa tylko zmiana kanału (no i nazwa access pointa oraz hasła oczywiście). No chyba że administratorzy tegoż forum znają jakieś programy do zarządzania routerami (mój to Arris TG2492S). A ja, byłem w RTV Euro AGD dowiedzieć się czy mają modemy 5 GHz. Gość pokazał mi kable ethernetowe, chwilę pomyślałem i wziąłem 25 metrów za 59,99 zł :-). Teraz na SpeedTest.pl internet wyciąga mi 121,4 Mbps down i 13,39 Mbps up :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minutes ago, Gremlin86 said:

Nie ma szansy bo w moim routerze w elektronicznym biurze obsługi klienta Multimedia jest możliwa tylko zmiana kanału (no i nazwa access pointa oraz hasła oczywiście). No chyba że administratorzy tegoż forum znają jakieś programy do zarządzania routerami (mój to Arris TG2492S).

  1. Od pierwszego postu w tm watku wypowiadasz sie bardzo niezrozumiale… Pokretnie.
  2. Wklep w przegladarce ponizszy adres IP i jesli zatrybi, to sie zaloguj:
    1. Login data for the user interface

      IP address:
      192.168.0.1
      Username:
      admin
      Password:
      password

Powyzsze dane wziete z witryny: https://www.routerdefaults.org/arris/tg2492, po wklepaniu w Google: Arris TG2492S admin panel. Zajelo to niespelna minute.

A W TYM MIEJSCU dowiesz sie wszystkiego o swoim routerze.

 

Edytowano przez Coenn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisanie tego adresu w pasku Chrome skutkuje wyświetleniem się następującego komunikatu:

"Ta witryna jest nieosiągalna"

W Microsoft Edge jest podobnie:

"Hmm... nie można nawiązać połączenia z tą stroną"

Nie wiem, może serwisańci mojej sieci usunęli taką możliwość

Edytowano przez Gremlin86
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko warto jeszcze sprobowac przy polaczeniu kablem. A jak i to nie pomoze, to sprobuj dostac sie po adresie: 192.168.100.1

A dla ostatecznej pewnosci mozesz skorzystac z tego poradnika: https://www.howtogeek.com/233952/how-to-find-your-routers-ip-address-on-any-computer-smartphone-or-tablet/

W ten sposob upewnisz sie, jaki jest faktyczny ten adres IP dla "Default Gateway". I jak okaze sie, ze jest to inne IP, to wklep je w przegladarke.

Edytowano przez Coenn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ipconfig dla mojego połączenia ethernetowego (po kablu) wyświetla następujące informacje:

   Connection-specific DNS Suffix  . : mmp.pl
   Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::19fa:53dc:883c:220f%3
   IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.0.6
   Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.224
   Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.0.1

Żaden z podanych adresów nie wywołuje panelu administracyjnego. Może to czas na skontaktowanie się z operatorem

Edytowano przez Gremlin86
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i otrzymałem zwrotnego maila w którym oświadczono mi że "bezpośredni dostęp do routera jest administracyjnie zablokowany. Jedyna możliwa konfiguracja znajduje się na stronie eBOK Multimedia po zalogowaniu się na swoje konto". Co tam można, pisałem w swoim trzecim poście. Jeżeli żaden z forumowiczów nie zna sposobu na obejście tejże blokady, (a podejrzewam że nie gdyż takowe było by dyskusyjnej legalności) to temat uważam za zamknięty

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 hours ago, Gremlin86 said:

oświadczono mi że "bezpośredni dostęp do routera jest administracyjnie zablokowany

Ho, ho... grubo. Osobiscie taka "fanaberia" ze strony ISP, to bylby dla mnie deal-breaker. 

Byc moze uczynili to dlatego, ze te Arrisy sa… dziurawe…

https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/tylna-furtka-w-tylnej-furtce-we-wszystkich-modemach-arrisa/

Niemniej jednak w takiej sytuacji winni oferowac klientom sprzet innej firmy, a nie pozbawiac swych uzytkownikow szeregu przydatnch narzedzi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zatem byłoby kupić własny router o lepszych parametrach. A niezależnie od tego - internet po kablu zawsze będzie lepszym (choć nie zawsze wygodniejszym) rozwiązaniem niż WI-FI - sygnał ma wtedy znacznie mniej zakłóceń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...