Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pawellos1111

Przestał dawać obraz, i zasilać peryferia

Polecane posty

No to mianowicie mam takie problem, normalnie jak zawsze wyłączyłem wczoraj kompa, niestety jak dzisiaj chciałem go odpalić to odpalał się tylko na chwilke. Odpalał się tak tylko z RAM, wyciągnąłem bateryjkę z płyty glownej. W pewnym stopniu zadziałało bo komputer uruchamia się "normalnie" tylko że właśnie nie daje obrazu ani nie działa podświetlenie w myszce i klawiaturze (wszystko w środku odpala się normalnie, wentylatory, dyski, chłodzenie). Wie ktoś o co może chodzić ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to na problem z BIOS. Wykonaj reset CMOS, wiem że wyciągałeś już baterię, ale nie wiem czy odłączyłeś komputer od zasilania, a należy to zrobić. Jeśli nie pomoże, a nie masz możliwości instalacji BIOS z pendrive podczas uruchamiania to będzie musiał zająć się tym jakiś serwisant. Można spróbować jeszcze wymiany baterii na nową.

Czy twoja płyta podaje jakieś kody błędu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre płyty główne mają specjalny port USB, do którego wpina się pendrive z plikami instalacyjnymi BIOS. Wpina się pendrive i uruchamia komputer po czym automatycznie rozpoczyna się instalacja BIOS z pendrive.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...