Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LooqS

błąd ładowania systemu operacyjnego :P

Polecane posty

Postanowiłem sformatować laptopa, zainstalować do nowa system itd. no i podczas formatowania doszło do 69% no i dalej nie ruszyło przez 30 minut :P straciłem cierpliwość i go zresetowałem... no i to był błąd :P ale innego wyjścia nie widziałem :P heh :P teraz wyskakuje mi "bład ładowania systemu operacyjnego" mimo iż chce odpalić go z CD ;P od razu mówię, że niestety konfiguracji tego komputera nie znam ;P do tego ma założone hasło na BIOSa, którego nie znam bo komputer należał przedtem do kogoś innego kto również go nie pamięta... :P wiem, że z tych informacji bardzo ciężko będzie dać jakąś radę, ale proszę o chociaż jakieś propozycję. z góry dziękuję :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest błąd ładowania systemu operacyjnego to znaczy, że w pierwszej kolejności próbuje załadować system z twardego dysku, a dopiero potem z płyty, lub to, że płyta jest uszkodzona. Sprawdź co się stanie, gdy wrzucisz inną bootowalną płytę, jeśli komunikat będzie taki sam, to będzie trzeba się jakoś dobrać do tego BIOS-u, ale z tym niestety może być problem. Podaj lepiej dokładny model, ewentualnie przejrzyj dokładnie instrukcję, może będzie tam napisane jak zresetować BIOS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo ;] Udało mi się odpalić z innej płyty ;] ale formatowanie nadal nie chciało się dokończyć ;p zawsze zatrzymywało się przy 69% ;P próbowałem i formatowania FAT i NTFS ale nic ;P tylko "szybkie FAT" zadziałało :) ale ważne że chodzi ;] Dzięki za rady :)))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli format za każdym razem zatrzymuje się w tym samym miejscu, to może to oznaczać problemy z dyskiem. Proponuję sprawdzić dysk narzędziami diagnostycznymi od producenta oraz sprawdzić ogólną kondycję dysku odczytując S.M.A.R.T. (np. za pomocą HD Tune lub HDD Health). Jeśli nie wiesz co poszczególne wartości oznaczają, to zamieść na forum zrzut, to ktoś go przeanalizuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...