Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Crimmers

Poprawienie zasięgu sieci, ewentualna zmiana komponentów.

Polecane posty

Witam wszystkich.

Mam problem z zasięgiem sieci Wi-Fi w domu. Komputer którego użytkuję na co dzień posiada wpiętą kartę sieciową i jest podpięty do domowej sieci Wi-Fi. Jednakże sygnał musi pokonać 2 ściany, piętro i schody, siła sygnału badana na komórce programem "Wi-Fi Analyzer" wykazuje siłę sygnału na poziomie -70dBm. Przekłada się to na wysokie pingi i zaniżoną prędkość internetu. Niestety nie jestem w stanie podpiąć komputera kablem do routera, ani zmienić położenia jednego ani drugiego. W związku z tym chciałem się zapytać kogoś kto bardziej orientuje się w temacie jakie proponują sposoby na zwiększenie zasięgu sieci Wi-Fi w domu? Komputera używam głównie do gry i oglądania filmów w związku z tym zależy mi na stabilnym łączu. Moim routerem jest Orange Funbox 2.0 a moja karta sieciowa to EdiMax EW-7733UnD. Jestem gotów na ewentualną wymianę komponentów. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 hours ago, Crimmers said:

W związku z tym chciałem się zapytać kogoś kto bardziej orientuje się w temacie jakie proponują sposoby na zwiększenie zasięgu sieci Wi-Fi w domu? Komputera używam głównie do gry i oglądania filmów w związku z tym zależy mi na stabilnym łączu.

Poczytaj nt Wi-Fi meshnetu.

 

Przykladowy zestaw od Google:

 

Inne warianty:

https://www.techradar.com/news/best-wireless-mesh-routers

https://www.pcmag.com/roundup/350795/the-best-wi-fi-mesh-network-systems

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też zmienić router na taki o silniejszym sygnale, z dodatkowymi antenami, są też takie bajery jak wpinane do gniazdka "przekaźniki" zwiększające zasieg sieci, sam jednak takiego nie używałem, więc nie wiem jak to działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...