Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Szamanerski

Rozwiązany: Nie działają wszystkie głośniki 7.1

Polecane posty

Cześć,

mam problem z moim zestawem głośników. Jest to model Creative Inspire T7900 7.1. Rok temu złożyłem nowego kompa i podpiąłem głośniki ale dopiero dzisiaj zwróciłem uwagę, że grają tylko 2 tj. lewy i prawy (stereo). Komputer składał mi sklep w którym go kupowałem, więc nawet nie wiem czy są zainstalowane potrzebne sterowniki. Całe okablowanie wydaje się być proste w podłączeniu, czyli fakt że może być coś źle wpięte wykluczam. 

Próbowałem szukać na necie sterowników do tego zestawu ale jest to taki ogrom wyboru na stronie producenta, że nie jestem pewien który dokładnie mam zainstalować.

Potrzebuję pomocy wstępnie w doborze jakiegoś sterownika, chyba że twierdzicie że może to być coś innego. Będę wdzięczny za pomoc bo w tym temacie jest przysłowiowa [beeep].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bobi-wan Kenobi napisał:

Z tego co widzę do komputera powinny być podpięte 4 wtyczki. Czy tak jest i czy są podpięte w odpowiednie miejsca? Podaj jeszcze model płyty głównej lub karty dźwiękowej w zależności czy używasz zintegrowanej czy dedykowanej.

Do komputera są podpięte 3 wtyczki (4 nigdzie nie widzę) w dokładnie takiej kolejności jak na załączonym zdjęciu. Kolory trochę się nie zgadzają... ale jak inaczej to może być wpięte? Płyta główna to MSI B250 PC MATE.

IMG_0594.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Bobi-wan Kenobi napisał:

Ta płyta nie obsługuje 7.1
Zielone gniazdo to przednie głośniki prawy i lewy.
Czerwone gniazdo to mikrofon.
Niebieskie gniazdo to wejście liniowe.

Czy mógłbyś mi polecić jakaś kartę dźwiękową? Może być właściwie zewnętrzna jeżeli jest coś takiego ciekawego :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Bobi-wan Kenobi napisał:

W jakim budżecie chciałbyś się zmieścić?

Proponuję szukać karty dźwiękowej z rodziny Sound Blaster od firmy Creative.

Budżet w to powiedzmy do 500zł. Najważniejsze, żebym mógł wykorzystać w pełni wszystkie 7 głośników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie powinna spokojnie wystarczyć karta pokroju Creative SB Audigy RX. Obsługuje pełne sprzętowe 7.1 i na pewno będzie lepsza niż zintegrowana. Opinie ma zróżnicowane, zależy czy jesteś audiofilem czy tylko szukasz czegoś co będzie przyzwoicie grało.

Mówię o tym modelu: https://www.morele.net/karta-dzwiekowa-creative-sb-audigy-rx-70sb155000001-609903/

Poszukaj w internecie opinii i poczytaj, sam nie posiadam więc nie mam informacji z pierwszej ręki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...