Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Michal512

Rozwiązany: Windows 7 nie chce się zainstalować...

Polecane posty

Pobrałem już 2 razy W7 oficjalnie ze strony Microsoftu. Podczas wypalania płytki DVD (z W7) Nero wyświetla jakiś błąd partucji ale daje alnuluj i jest ok. Gdy odpalam W7 z płytki wybieram kraj (próbowałem Polska i domyślnie) klikam NEXT i Instaluj i wyświetla błąd natępującej treści:

"A required CD/DVD drive device driver is missing. If you have a driver floppy disk, CD, DVD, or USB flash drive, please insert it now.

Note:If the Windows installation media is in the CD/DVD drive, you can safely remove it for this step."

Czy ktoś ma jakiś pomysł jak go obejść? Z tego co zrozumiałem to do nagrywarki/czytnika CD/DVD zagineły sterowniki i jeśli je masz na dyskietce, CD, DVD albo na pendrive włóż je teraz. Możesz wyjąć płytkę z W7 jeśli sterowniki są na płycie CD/DVD.

Help :-(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marecki127 -> Ależ bzdury piszesz. Skoro po nero miałby nie czytać, to jakim cudem autorowi wątku jednak czyta?

Michal512 ->

Nero wyświetla jakiś błąd partucji ale daje alnuluj i jest ok

Jakiś błąd? To masz jakiś problem... Chcesz konkrety, daj konkrety. Wypadałoby też podać, o jakim komputerze mówimy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Podany rozmiar bloku nie zgadza się z długością obrazu! Rozmiar bloku może być niepoprawny. Czy chcesz poprawić tę wartość czy zignorować?"

Jeśli kliknę na popraw wyświetla taki komunikat jak w załączniku, jeśli nie przechodzi dalej (do wypalenia pliku).

Komputer to:

-procesor-Intel 8500 3,16GHz

-grafika-Gainwarg GTX275

-HDD-2 dyski po 500BG firmy WD (podpięte przez SATA)

-nagrywarka-DVD Liteon (podpięta przez SATA)

-odtwarzacz-CD LG (podpięte przez ATA, odpinałem kabel i nic nie dało)

-płyta główna-ASUS P5Q PRO - P45, DDR 2, PCI-Ex, S-775

-stacja FDD-SAMSUNGA 3,5cala

-zasilacz-bo quiet 700W

-RAM-OCZ 2x2GB DDR2

-karta muzyszna-creative

-karta telewizyjna

Ściągałem 2 razy i 2 razy wypalałem. Sprawdzałem na 2 kompie i też wyskakuje ten błąd. Kumpel wypalał Nero i było ok ale mu błąd nie wyskakiwał. Co do wypalania to raz była prędkość 8 razy, a drugi 16 i po wypaleniu płytki nie było żadnych błędów.

post-56402-1245267737_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij darmowy ImgBurn i nim nagraj płytę (www.imgburn.com). Bo na takim sprzęcie problemów być nie powinno, co sugeruje, że być może coś nie tak przy wypalaniu się robi...

A - u mnie działało dobrze, jak prędkość nagrywania była najniższa (x6). Przy wyższych były problemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chętnie ale on już ją komuś dał i z dysku także usunął. ImgBurn nic nie pomógł (prędkość nagrywania była ustawiona na 5x). Spróbuję pobrać 32bitową wersję systemu i sprawdzić ja na innym komputerze.

PS. W załączniku jest raport z nagrywania płyty przy pomocy ImgBurn

ImgBurn.doc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele programów archiwizujących (np. 7zip, czy WinRAR) rozpoznaje obrazy ISO jako archiwum, więc proponuję sprawdzić rozszerzenie pliku. Jeśli jest ISO, to ok, jeśli nie to ściągnij obraz ze strony Microsoftu, a nie z opcjonalnych źródeł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ściągajcie przez Mozille..

2 razy ściągałem przez Firefoxa i 2 razy nie ściągnęło całości... // Myślałem że net rozłącza!

Wku.. zdenerwowałem ;] się i odpaliłem IE... ściągnęła bez zająknięcia..

Co do tego problemu z wypalaniem, miałem dokładnie to samo na wersjach ściąganych przez Mozille ;]

PS- ISO wypalaj ImgBurnerem (ja znalazłem na płytce z "eksperta" :P) z prędkością nagrywania x1... nie ma szans się nie nagrać ;]

PS2- ja ściągałem 64Bit (3.04GB) i na mozilli raz pokazało 2.7GB a raz 1.9 GB...

Śpieszcie się z tą Siódemką, bo koniec czerwca tuż tuż ;] Ja już działam na niej i nie mogę złego słowa powiedzieć ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...