Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

human

"Autofire" w myszy bezprzewodowej

Polecane posty

szukalem w wyszukiwarce podobnego tematu ale nic nie znalazlem a ogolny temat o gryzoniach jest zamkniety wiec zalozylem nowy.

Otoz problem moj polega na tym ze coraz czesciej w mojej bezprzewodowej, laserowej myszcze logitecha MX 600 pojawia sie dziwne zjawisko - cos jakby autofire na lewym przycisku. Po prostu jak klikam na cos lewym to dziala jakby podwojne nacisniecie. Czasem to wystepuje czasem nie, w sterach nie mam zadnych opcji dziwnych powlaczanych. Co to moze byc? czy jakies mechaniczne zuzycie jest prawdopodobne? (mysz ma juz pare lat) czy moze ktos sie juz z tym zetknal i wie jak temu zaradzic?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przycisk zajechałeś :D. Jest to jak najbardziej zużycie mechaniczne. Jak jesteś do swojej myszy bardzo przywiązany, to możesz go spróbować wymienić. Najpierw ją rozbierz i sprawdź, jak wygląda przycisk (najlepiej dla porównania rozbierz jakąś inną mysz, nie ma znaczenia, czy będzie przewodowa czy bezprzewodowa). Jak już będziesz to wiedział, to poszukaj zamiennika - jeśli przycisk jest typowy (tzn przy porównaniu z inną myszą nie widać różnicy), to możesz wylutować przycisk z innej myszy i przylutować do swojego Logitecha (oczywiście po uprzednim wylutowaniu niesprawnego przycisku). Jak będzie jakiś nietypowy, to czeka Cię spacerek po sklepach z częściami elektronicznymi. Tylko uwaga, z tego co wiem (trochę myszek się zajechało ;)), jeśli wlutujesz przycisk odwrotnie, to mysz może działać tak, że wciśnięcie przycisku będzie miało efekt taki, jak normalnie puszczenie go (mniejsza o detale, bez obaw, nic nie uszkodzisz, trzeba będzie po prostu wylutować przycisk i przylutować go odwrotnie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...