Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Darkvampir

Ryzen 2400G Vega 11 - Input not supported

Polecane posty

Witajcie,

niedawno moja znajoma zakupiła komputer, który wyposażony jest w Ryzen 2400G ze zintegrowaną kartą graficzną, płytę MSI B450M Bazooka i monitor AOC 24V2Q.

Problem polega na tym, że po podpięciu komputera pod ten monitor kablem HDMI, pojawia się komunikat input not supported zanim nawet pojawi się Bios. Sam komputer działa, podpinając pod inny monitor kablem DVI wszystko śmiga. I na odwrót, podpinając mojego lapka pod ten monitor dokładnie tym samym kablem HDMI też wszystko rusza bez problemu. Ale podpinając kablem HDMI z przejściówką na DVI (monitor nie posiada DVI), który wpinam do kompa jest ten sam objaw.

Co to za czary? Wzywać egzorcystę? :ermm:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update. Zainstalowałem sterowniki AMD oraz zrobiłem update biosu do najnowszego. Efekt jest taki, że ze sterownikiem w systemie ten monitor ożył i działa bez problemu, również FreeSync. Natomiast jeśli chodzi o Bios, instalację Windowsa i ogólnie ekran bootowania obrazu nie ma. Input not support. Co takiego wypluwa bios tej płyty, że ten monitor nie może sobie z tym poradzić, gdzie mój 15 letni monitor działa bez zarzutu? 

Nie powiem, jestem lekko podirytowany, bo sytuacja jest kuriozalna. Co można z tym zrobić? Dodam, ze monitor został zakupiony w sklepie stacjonarnym (x-kom) a nie przez internet. Można to zwrócić i wziąć coś innego, co działa? :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...