Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

konio52

wysoka temperatura

Polecane posty

Udało mi się wreszcie jakoś uruchomić komputer po przesiadce na Ryzena, i tu pojawia się problem, temperatura w stanie spoczynku pokazuje 88-99 stopni, w grach jeszcze tego nie testowałem, bo aż strach coś włączać. Co dziwniejsze, gdy wchodzę w bios, tam temperatura procesora waha się od 35 do 39 stopni. Co jest nie tak? Chłodzenie boxowe, czy skoro AMD dodaje je w zestawach, to nie powinno wystarczać? obudowa brutus m10 ma wbudowany z tyłu mały wentylatorek, jednak nie mam pojęcia gdzie go podpiąć,  na płycie nie ma takiego gniazda. Radiator nie jest gorący.

Komputer jest lekko zmulony

 

 

 

temperatura.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, yojc napisał:

Sprawdź temperaturę programem Ryzen Master.

Sprawdziłem, wygląda to tak:

Co to jest to EDC ( CPU )? czasem skacze ponad 100, bo temperatura jest dobra...Speccy mnie oszukało chyba. Czy mogę bez obaw grać że coś mi się popali? Komputer trochę zamula, chociaż przeglądam tylko internet

ryzen master.png

 

 

EDIT: Znalazłem jakieś rozwiązanie, chociaż nie wiem jeszcze jak będzie się sprawdzało w grach, póki co limit EDC (CPU ) spadł do 22%. Odpowiedzią jest przejście do ustawień zasilania systemu Windows i przełączenie planu zasilania na Oszczędzanie energii.

EDIT2: Sprawdziłem w grach, EDC skacze wtedy do 90-115 :/

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

EDC (CPU) – Peak Current Limit CPU – chwilowy limit natężenia prądu, związany z przekrojem ścieżek przenoszących prąd między układem zasilania a procesorem i możliwościami układu zasilania;

https://pclab.pl/art77545-25.html

http://www.tomshardware.co.uk/forum/id-3769292/cpu-edc-ryzen-2600.html

W skrócie - skakaniem nie ma co się za mocno przejmować.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...