Skocz do zawartości

Wojsko, militaria, paintball, AS

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
907 odpowiedzi na ten temat

Kalamburo

Kalamburo

Goblin

• Forumowicze
  • PipPip
  • 32 postów
Ochrona twarzy to podstawa. Sam miałem taką sytuację w czasie jednej ze strzelanek: obserwuję klatkę schodową przez diurę wybitą w ścianie (nie małą dziurkę, więc można było przez nią spokojnie i w pełni fair prowadzić ogień). Rozgorzała walka i pewnej chwili, za ściany stojącej tak dwa metry ode mnie wypadł wrógi i tak samo zaskoczony jak ja posłał mi serię. Dwie kule w okulary (na szczęście wytrzymały) i chyba jedna w czapkę. Potem się na spawnie upewniał, czy nic mi nie jest. Ale sam nigdy w głowę od tego czasu nie strzelam.

Ja dysponuję AK-105 Boyi. I uważam, że jest to naprawdę dobry karabin w rozsądnej cenie. Dobra moc, zasięg i szybkostrzelność. Celność, jak na takiego ślepego kreta, też całkiem niezła. Ostatnio mi się tylko tłok zaciął (za daleko poszedł i nie mógł wrócić), ale facet w serwisie go odblokował i teraz jest wszystko w porządku.

Bacardi

Bacardi

Ent

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3263 postów
Matison każdy dodatkowy papierek to plus np. kursy ratownika, to że będziesz po technikum jeszcze lepiej(oczywiście trzeba jeszcze zdać egzamin na technika wink.gif ) i najlepiej też zapisz się na strzelnice.

Sam egzamin dla kandydatów na obejmują:
bieg na 3000 m
podciąganie na drążku wysokim
bieg wahadłowy 10x10 lub bieg zygzakiem
skłony tułowia w przód
rozmowa kwalifikacyjna

Edytowany przez Bacardi, 30 sierpień 2010 - 03:02.

Black Shadow

Black Shadow

Matt-san

• Moderatorzy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17539 postów
Tak trochę z innej beczki wbiję wam do tego tematu opowiadając o ciekawych/śmiesznych sytuacjach jakie zdążyły się w czasie bawienia się w ASG ;] Są to historie zasłyszane  i ja nie brałem w nich udziału, ale mimo to chcę się nimi podzielić. Akcja pierwsza... Trójmiasto. Trzech kumpli wraca wieczorem/nocą z replikami Kałachów przewieszonych na ramieniu bodajże w okolicach centrum. Radośnie nie pomyśleli o tym, że nawet w dzień ciężko rozróżnić prawdziwą broń od sztucznej więc czemu się dziwić, że spanikowani mieszkańcy zadzwonili po policję... Idą sobie, nagle zajeżdżają trzy radiowozy i wiadoma akcja. "Ręce do góry, rzuć broń" itd. Ostatecznie dostali mandat za zakłócanie spokoju, bo oczywiście sprawdzili im repliki ;P Druga zasłyszana historia działa się gdzieś na południu Polski. Grupa kumpli biega sobie po wynajętym terenie bawiąc się w trening MOUT albo coś w ten deseń gdy mieszkająca obok persona postanowiła zadzwonić na policję mówiąc, że "ludzie z bronią latają"... Co się dzieje? Wbija brygada antyterrorystyczna ;D A teraz najlepsze... Jeden z nich chowający się za rogiem widzi jak ktoś pięknie mu się wystawia. "Ha, w antyterrorkę się bawi". Strzela trzy razy, ale dziwi się mocno, bo odgłos zderzenia kulki z kamizelką jest trochę inny niż normalnie. Jednocześnie przy takim drugim uderzeniu oficer odwraca się w jego stronę krzycząc: "Policja! Rzuć to! Na ziemię!" itd. Możecie sobie wyobrazić co tam się działo ;P

Fate rarely calls upon us at a moment of our choosing...

Dodany obrazek

Bacardi

Bacardi

Ent

• Forumowicze
  • 3263 postów
Też miałem podobny przypadek w czasach młodości jak bawiliśmy się ASG w opuszczonym budynku(nie pamiętam co tam się znajdywało) koło dość często uczęszczanej drodze, też policja podjechała ale jako że byliśmy w dość młodym wieku(gimnazjum) skończyło się na "upomnieniu" tongue.gif, jakiś czas temu przeżuciem się na broń palną wiec nie mam zamiaru próbować szaleć z nią na "świeżym powietrzu" diabelek.gif

Matison

Matison

Elf

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 657 postów
Tutaj jest dość sporo wyjadaczy w ASG i mam pytanie co możecie powiedzieć o bateriach firmy Batimex bo niestety mój miesięczny Firefox się uszkodził a konkretnie to po 4h ładowania zaczął fajczyć folię która wokół ogniw jest i przez to batka mogła się ładować a i tak miała zaledwie 7V (batka ogólnie ma/miała 8,4V).

A tak ogólnie ktoś z forum wybiera się 31.10 na Raszówkę? Będzie impra że hoho już jest zapisanych ok. 120-140 osób ^^

Battlefield 3 - Matison_PL
Mass Effect 3 - Matison_PL

Kofeina

Kofeina

Elf

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 740 postów
Witam, także się interesuje ASG i ogólnie militariami
Strzelam się od Listopada 2008 (nie długo) i zamierzam kupić nową replikę

http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmow...b_aps-2189.html co o niej sądzicie ?

+ http://www.taiwangun.com/akumulatory_i_lad...refox-1809.html

Oryginalna ładowarka powinna być dobra to tego akumulatora

Edytowany przez Kofeina, 30 październik 2010 - 12:15.

McRamiro

McRamiro

Krasnolud

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 116 postów
Ja również interesuje się militariami. Szczególnie lotnictwem zarówno z okresu II wojny światowej jak i obecnym. wink_prosty.gif

Gram też w Paintball zazwyczaj 5 vs 5 a posiadam Tippmana Rentala 98 wink_prosty.gif normalnie "Kałasz" wśród markerów... Po walce tylko wyczyścić raz na 1-2 przesmarować... już leci 2 rok bez awaryjnej pracy. smile_prosty.gif Jak narazie mam wszystko stock-owe co polecacie do ulepszenia?
"Wiedza jest naszą twierdzą, im więcej wiemy tym ciężej jest nas pokonać"

Pablo1989

Pablo1989

Człowiek

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 473 postów
Takie pytanie biggrin_prosty.gif ktoś uczestniczył w czymś takim jak Zooltar

Chodzi mi że to coś jest jak namiastka Paintballa ale że ma się eletroniczną giwerkę i na sobie specialną kamizelke i ta kamizelka wibruje jak zostanie naświetloną tą eletroniczną giwerką.

Pytam bo nie wiem jak to jest tongue_prosty.gif.
Uderz Kunoichi a Ninja się odezwą.Stare niesławne przysłowie

Matison

Matison

Elf

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 657 postów
CYTAT(Kofeina @ czwartek, 28 październik 2010 - 20:16)
Witam, także się interesuje ASG i ogólnie militariami
Strzelam się od Listopada 2008 (nie długo) i zamierzam kupić nową replikę

http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmow...b_aps-2189.html co o niej sądzicie ?

+ http://www.taiwangun.com/akumulatory_i_lad...refox-1809.html

Oryginalna ładowarka powinna być dobra to tego akumulatora

Oryginalna raczej powinna pasować bo standard to batka 9.6V. Nie wiem czy ten Firofox ci wejdzie do kolby bo standardowa batka to mini SF. Ja miałem firefoxa takiego:
http://www.taiwangun.com/akumulatory_i_lad...refox-1520.html
To najpierw mi się styki przy batce pourywały a potem ogniwo mi się spaliło ale ja mam MP5A5 z Cymy i batkę miałem wkładaną pod lufą co jest głupim posunięciem. Ogólnie dużo złego słyszałem o Firefoxach.
A jeszcze możesz pobrać plik gdzie wypisali jakie baterie polecają do tej broni z Firefoxów.

Aha też spodziewaj się problemów z dostawą bo Chiny walczą z przemytem broni i dla nich repliki to broń ostra i jest niszczona już teraz nie wiadomo czy w ogóle będą jeszcze repliki i części z CYMY nad czym ja ubolewam sad_prosty.gif

Edytowany przez Matison, 19 listopad 2010 - 12:41.

Battlefield 3 - Matison_PL
Mass Effect 3 - Matison_PL

Bacardi

Bacardi

Ent

• Forumowicze
  • 3263 postów
Dla chętnych polecam film Restrepo, opis w linku.

Najlepiej opisuje to komentarz jednego z użytkowników:
CYTAT
bardzo dobry dokument - ogląda się jak film wojenny a potem człowiek uświadamia sobie że to się dzieje naprawdę. poruszający obraz...
ultimathule

Edytowany przez Bacardi, 02 grudzień 2010 - 11:20.

Foonkone

Foonkone

Elf

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 839 postów
Ile potrzebia hajsiwa na porzadny "sterter-pack" do ASG? Mam tu na mysli karabin + mundur + caly inny stuff. Bylem wczoraj na strelance z kolega i taka zajawke na to mam, ze masakra. Aktualnie postanowilem przeznaczyc na to 2000zl. Zmieszcze sie z dobry sprzetem, czy jednak warto dolozyc?

Matysnext

Matysnext

Elf

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 544 postów
Przede wszystkim najważniejszy jest karabin. Zależy kim chcesz być tj. snajper, szturmowiec czy coś innego wink_prosty.gif Jak włożysz w karabin ok 1500 (to już na prawdę dobry karabin - jak ja chciałbym mieć tyle kasy  rolleyes.gif ), to spokojnie zostanie Ci na ochronę (przede wszystkim okulary, albo maska), umundurowanie  i takie inne mniej ważne rzeczy cool.gif
Ale jeżeli naprawdę nie żałujesz na to kasy, to możesz wydać o wiele więcej. Jak każde hobby jest to studnia bez dna  wink.gif
Zapraszam na mój blog

Dumni po zwycięstwie, wierni po porażce...UNITED!! UNITED!!
NIGDY nie rozmawiaj z idiotą - najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a później zniszczy doświadczeniem.

Foonkone

Foonkone

Elf

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 839 postów
Nie no- nie chcialbym wydawac wiecej niz 2000 na wszystko. Ale jestem wtym kompletnie zielony- tu lezy problem. Jaki karabin polecasz? chcialbym cos w miare duzego, raczej nie strzelbe lub karabin snajperski...myslalem o karabinie maszynowym, albo cos wrodzaju m4, czy g36 (nie wiem jaki to typ broni). O mundurach tez niezbyt wiele wiem, jedynie to, ze sa zielone : P

Bronex

Bronex

Dostojny Kocur

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1638 postów
Na AEGa przeznacz ok. 1000zł - to już dobra eMka od Classic Army. wink_prosty.gif Zostanie Ci 1000zł na resztę. Okulary myślę, że jakieś UVEXy do 50zł starczą, mundur już zależy od Ciebie w jaki wzór, ale dobrze jest mieć conajmniej 2 bo lasy są różne. Do tego buty - poszukaj Protektor Grom - mam te buty i są naprawdę dobre, również na śnieg. Wypadałoby mieć jakąś kamizelkę taktyczną, coby powkładać do niej najpotrzebniejsze rzeczy np. magazynki (jeśli chcesz trochę większy realizm to kup kilka low-cap'ów lub mid-cap'ów). Oczywiście musisz mieć też kulki, na których się nie znam. trollface.gif Z innych śmieci to może jakaś kominiarka, farbki maskujące, hełm + pokrowiec, ochraniacze na kolana/łokcie, plecak, saperka, może jakaś broń krótka + kabura do niej, jakieś granaty. Sporo tego. smile_prosty.gif
To powinno na początek starczyć. Najlepiej jak zrobisz sobie listę rzeczy, które chciałbyś mieć, potem przejrzyj najpopularniejsze sklepy (były podane na początku tego tematu) i zobacz ile by to wszystko wyniosło. Jeśli przekroczysz limit to resztę rzeczy dokupisz np. w wakacje. smile_prosty.gif Wypadałoby odwiedzić też wmasg.pl bo to typowo airsoftowy portal.
,, Bóg mi powierzył honor Polaków, Bogu go tylko oddam " - Józef Poniatowski
,, Jedna śmierć to tragedia, milion - statystyka " - Józef Stalin
,, Historia będzie dla mnie łaskawa, ponieważ mam zamiar ją napisać " - Winston Churchill
,, Armia baranów, prowadzona przez lwa jest lepsza niż armia lwów prowadzona przez barana " - Napoleon Bonaparte
,, Dla moich Polaków nie ma rzeczy niemożliwych " - Napoleon Bonaparte
,, Przybyliśmy, zobaczyliśmy, Bóg zwyciężył " - Jan III Sobieski
,, Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości " - Józef Piłsudski
,, Demokracja - dwa wilki i owca dyskutujące co będzie na obiad " - Benjamin Franklin
,, Nie ma sprawy ważniejszej niż Polska " - Wincenty Witos
,, Polak, chociaż stąd między narodami słynny, że bardziej niźli życie kocha kraj rodzinny " - Adam Mickiewicz
,, Żołnierz polski walczy o wolność wszystkich narodów, ale umiera tylko dla Polski " - Stanisław Maczek

Foonkone

Foonkone

Elf

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 839 postów
Heh, bo konsultacji z mama, budzet zmniejszyl sie o 700 zlotych. Kochana mamusia dba, zebym nie wyzucal hajsu w bloto : P Wiec na replike postanowilem wydac 700zl + na reszte sprzetu jakies 600, z tym, ze buty juz mam (do polowania, kupilem w kanadzie w te wakacje wlasnie z mysla o tym, ze w zime zaczynam sie wkrecac w ASG). I tu mam jeszcze kilka pytan: warto miec (oprocz zwyklego zielonego) bialy mundur na zime? Czy raczej bialy kamuflaz nie spelnia swojej roli? No i na koniec: dajcie kilka propozycji broni. Moga bycmodele i zdjecia + producienci, nie koniecznie linki do sklepow, bo zapewne we wszystkoz aopatrze sie w miejscowym sklepie.

Bronex

Bronex

Dostojny Kocur

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1638 postów
Mundur najlepiej kupić rodzimą panterkę wz. 93 i może Flecktarn bo jak już wspomniałem lasy są w Polsce różne. Z mundurem zimowym jest różnie - niektórzy uważają, że tylko on nadaje się na śnieg, inni uważają, że szkoda na niego kasy i latają w zielonych a jeszcze inni zakładają kombinezony (np. takie od piaskowania KLIK). Osobiście uważam, że najlepszym wyjściem jest taki kombinezon ale trzeba go wcześniej trochę przygotować KLIK. Z bronią dużo zależy od Ciebie - musisz poprzeglądać sklepy i wybrać model broni (jakiś AK, M4, M16, G36 etc.) jaki Ci się najbardziej podoba i wtedy coś się poradzi. smile_prosty.gif
,, Historia będzie dla mnie łaskawa, ponieważ mam zamiar ją napisać " - Winston Churchill
,, Armia baranów, prowadzona przez lwa jest lepsza niż armia lwów prowadzona przez barana " - Napoleon Bonaparte
,, Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości " - Józef Piłsudski
,, Demokracja - dwa wilki i owca dyskutujące co będzie na obiad " - Benjamin Franklin
,, Polak, chociaż stąd między narodami słynny, że bardziej niźli życie kocha kraj rodzinny " - Adam Mickiewicz
,, Żołnierz polski walczy o wolność wszystkich narodów, ale umiera tylko dla Polski " - Stanisław Maczek

Foonkone

Foonkone

Elf

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 839 postów
No wlasnie z mojej wiedzy o broniach opierajacej sie na obu Modern Warfare i fotkach z neta, doszedlem do wniosku, ze podobaja mi sie P90, XCR i XM8. No moze M4 rowniez, czyli jak widac w wiekszosci karabiny od dosc "nietypowym" wygladzie. Da rade cos sensownego kupic?

Bronex

Bronex

Dostojny Kocur

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1638 postów
P90 widuję ale reszty już nie. Radzę Ci wejść na wmasg.pl i tam trochę poszperać, poczytać, ogólnie najpierw się czegoś na temat airsoftu dowiedzieć zanim zaczniesz się w to bawić (np. zapoznaj się z prawem airsoftu). Oraz przejrzyj sklepy:
ZBROJOWNIA
Taiwangun
Gunfire
sklep ASG
Airsoft Xtreme
ASG shop
Ranger shop
Airsoft militaria
To kilka najpopularniejszych sklepów airsoftowych. Popatrz na ich oferty i zobacz jaka broń Ci się najbardziej podoba. smile_prosty.gif

Foonkone

Foonkone

Elf

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 839 postów
Mam! http://www.airsoft-militaria.pl/product-po...7-P90-CYMA.html Ten mi sie najbardziej spodobal. Warto go brac? Jesli tak, to mam jeszcze stowe na karabin i w zwiazku z tym pytanie, czy warto cos kupic do niego? Kolimator, jakas specjalna czesc?

Bronex

Bronex

Dostojny Kocur

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1638 postów
CYMA jedna z lepszych chińskich firm. Jeśli chodzi o jakieś dodatkowe części to zależy od Ciebie. Jeśli uznasz, że lepiej Ci się strzela z celownikiem to możesz taki kupić. Najlepiej jeśli poprzymierzasz się do jakiegoś celownika u kogoś znajomego i wtedy ocenisz przydatność takiego gadżetu u siebie.
Na Twoim miejscu wziąłbym jednak tego P90 od CA - KLIK. Jeśli kupisz karabin na zbrojowni to dobrze by było gdybyś przekroczył 700zł, coby mieć darmową wysyłkę. trollface.gif

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników