Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

marekpotter

Rozwiązany: Battlefield: Heroes, jak grać żeby wygrywać ?

Polecane posty

Hej mam problem. Jestem kiepski w grach on-line. Gram właśnie w battlefield Heroes i więcej ginę niż wygrywam... Niby robię to wszystko co inni ale nigdy nie mogę nikogo załatwić. Przeciwnicy mnie kładą jednym strzałem. Jak mam grać żeby to poprawić ? Bardzo proszę o pomoc gdyż własnie moderator mnie wywalił z gry...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta i najlepsza rada to : trening, trening i jeszcze raz trening.

Zawsze tak jest na początku że człowiek sobie nie radzi, mnie też niszczyli, gnębili w WarRock i CombatArms. Pamiętaj zabiją cię 20 razy, a za 21 Ty kogoś rozwalisz :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zagadkowa sytuacja... ale postaram się pomóc.

Przede wszystkim strzelaj do wrogów :)

Staraj się nie iść pierwszy, bądź trochę z tyłu.

Gdy zobaczysz wroga to najpierw do niego wyceluj, a potem strzelaj.

I przede wszystkim - ćwicz. Z tego co mi wiadomo nikt jeszcze nie był dobry w FPSy od urodzenia, zawsze wymaga to trochę wysiłku i czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, nie ma przepisu na dobre granie :) Można dać kilka rad odnośnie jakiejś gry, co opłaca się robić itd, ale nikt inny fragować Cię nie nauczy. Zobaczysz, pograsz jeszcze jakiś czas i będziesz stawał się coraz lepszy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspomniał sUk staraj się nigdy nie chodzić na szpicy. Na początku póki nie poznasz plansz/y poruszaj się w grupie razem z innymi. Kiedy już musisz przebyć jakąś drogę samotnie to przynajmniej idź w ten sposób by chociaż z jednej strony mieć osłonę. I nigdy nie stój długo w jednym miejscu.

Przede wszystkim obserwuj jak grają bardziej doświadczeni gracze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 lat temu fatal1ty powiedział że nie trzeba mieć nadludzkiego refleksu ani skilla na potęgę, bo on tego nie ma. Wygrywa jak sam mówiąc "wczuwając się w przeciwnika", więc poćwicz telepatię (pograj trochę w Psychonauts).

A tak serio to nie tłucz non-stop w jedną grę, partyjka godzinka-dwie to max bo potem się zmęczysz. Przerób sobie konfig - może atrybuty myszki Ci przeszkadzają? No i jak już tauri wspomniał - patrz i się ucz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Frashoot

Nie wiem jak jest w BFH, ale wydaje mi się, że jeżeli walniesz w głowę, to gościu padnie po jednym strzale (nazywa się to headshot).

Trening jest ważny w 60 %. Pozostałe 40 dzieli się na dwa : 20 % humor, rodzaj sprzętu, połączenie z internetem (szybkość) itp. Kolejne 20% to tak zwany "skil" który określa twój refleks, celność itp.

Jeszcze ważna sztuczka : "wyskok" - campisz przy jakiejś bramie/drzwiach/przejściu. Wiesz, że chce tamtędy przejść wróg, co więcej widział cię i chce zaatakować. Stoisz w kierunku w którym idzie twój wróg, ale jeszcze nie wychodzisz, czaisz się. Gdy będzie on ostatecznie blisko, niespodziewanie wyskocz na niego. W locie staraj się nacelować go, ale jeszcze nie strzelaj (strzelać będziesz mógł gdy nabierzesz wprawy). Wyląduj kucając, oddaj parę strzałów i po wrogu :) Większość przeciwników panikuje.

Jeżeli poczujesz, że w tej grze ci nie idzie, spróbuj w coś innego np. w CS'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha!

Przypomniało mi się jak zaczynałem grać w Enemy Territory.

Na początku zabijałem swoich, a wroga traktowałem jako sojusznika. I trochę potrwało, zanim nauczyłem się rozpoznawać gacie wroga od gaci sprzymierzeńca.

Od dwóch lat gram w Counter Strike 1.6. Na początku też było trudno - to nie to samo co ET, tam nie było recoila wcale, a tu musiałem nauczyć się panować nad emocjami by nie pakować całego magazynka we wroga, który stoi 500m dalej.

Teraz mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że z grą sobie radzę.

Rada? Nic nowego tutaj nie wniosę. Tak jak mówili inni - trenuj, trenuj, trenuj. I nie przesadzaj z grą, bo im dłużej dziennie grasz tym pod koniec gorzej trafiasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie idź pierwszy na wroga najlepiej się chowaj i strzelaj z ukrycia,nie strzelaj na oko musisz wpierw wycelować po takim treningu to ci się uda zabić tego pierwszego ;) Ja miałem to samo z wolfenstainem nie rozpoznawałem swoich i ich zabijałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz czuć, że jesteś lepszy. Działaj taktycznie (w przypadku gier pokroju Counter Strike), myśl, myśl, myśl, a w grach typu Quake 3 / UT po prostu bądź szybki. Kwestia wprawy... sporo też zależy od sprzętu, ale to sprawa drugorzędna.

PS Wbrew wszelkim plotkom, warto najpierw trenować z botami..nie zachowują się może jak ludzie, ale całkiem nieźle próbują to udawać.. a jak się rozkręcisz, to potem treningi online zostają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew wszelkim plotkom, warto najpierw trenować z botami..nie zachowują się może jak ludzie, ale całkiem nieźle próbują to udawać..

W CSie bot celuję ok 3-4 sekund i dopiero strzela full auto, a online gracze celują i strzelają poniżej sekundy.

Początki zawsze są trudne. Musisz się "wczuć w grę". Nie wiem jak to jest w BF: H ale w CSie zabijesz przeciwnika jednym strzałem w głowę, po pewnym czasie (czyt. ok pół roku do roku) będziesz przewidywał ruchy przeciwnika i po prostu wiedział gdzie jest, jak daleko jest i skąd nadejdzie w ogóle go nie widząc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W CSie bot celuję ok 3-4 sekund i dopiero strzela full auto, a online gracze celują i strzelają poniżej sekundy.

Co nie zmienia faktu, że tylko CS 1.6 nadaje się do grania.. to jest gra bardzo stara - ma prawie 10 lat, a w tym czasie sztuczna inteligencja znacznie się poprawiła - szczególnie zasługują na to niektóre gry. Ale prawda jest taka, że dla pro gamera wyzwaniem może być tylko inny pro gamer.. eeh jak nie lubię tego określenia..aż mnie mdli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Frashoot

ŻADEN bot nie zastąpi prawdziwego gracza. Dlatego że człowiek myśli, a bot nie. Bot się nie zastanawia, a człowiek tak. Ruchy bot są przewidywalne, bo jest on tak zaprogramowany. Więc : 1 miech graj z botami, potem on-line. Mi to wyszło na dobre (przyznam uczciwie, że nie jestem pro, ale dla niektórych dotarcie do tykającej bomby [zawsze gram w TT] której pilnuję to nie lada wyzwanie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takich uniwersalnych rad to mogę dodać, abyś grał zawsze z ludźmi o podobnym skillu co tu. Żebyś się nie pchał na jakieś serwery opanowane przez pr0gejmerów, to może czasami mocno zdemotywować.

Nie zgodzę się. Każdy, kto gra już trochę w jakąś grę pokroju CSa powie, że najlepiej grać z przeciwnikami dużo lepszymi od siebie. Wiadomo - nikt nie lubi być bity, każdy lubi wygrywać, jednak z czasem Ci pr0gejmerzy zaczną się robić coraz słabsi i nawet nie zauważymy gdy nasz poziom będzie taki, jak na początku ich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sytuacja taka jaką ja miałem z cs 1,6. Zaczęło się od bycia botem, potem przyszedł czas na klan, potem na steam a w końcu na własny serwer xD. Jeśli lubisz grać to ograniesz daną grę w kilka tygodni. Chyba że np. masz złą myszkę albo coś innego zawodzi nie koniecznie twoje zdolności. Ale najlepsza rada to ćwiczenie. Graj nie na hura tylko staraj się zrozumieć przeciwnika co on zrobi gdzie popatrzy jak będzie strzelał. "Myslmy szarymy komurkamy" Powodzenia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim za rady. Będę trenował trenował i jeszcze raz trenował. (zwłaszcza że zbliżają się wakacje ;D) Ja walkę z bootami mam opanowaną bardzo dobrze... np. mój ostatni wynik z BF 2142... 52 zabitych a sam zostałem 2 razy zabity przez własną nieuwagę... Czyli muszę się po prostu uzbroić w cierpliwość nie wkurzać się na gości którzy mnie z serwerów wywalają tylko trenować. jeszcze raz dzieki ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...