Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Thom4S

Problem z PC

Polecane posty

SIemka, jakiś czas temu kupiłem pcta którego sam składałem.

Konfiguracja jest nastepująca:

ryzen 7 2700

Aorus proB450

16gb ram Patriot Viper 3000mhz cl16

Xfx550vat-->>Upgrade na BeQuiet 600 pure power

Gtx 960 4gb---->> upgrade na 2070 Palita

 

Niestety od jakiegoś czasu zauważyłem że coś jest nie tak, czasami przy włączeniu listy wyrzucało mi korek, ram padł, odpalam w piątek komputer i masa błędów. Jak się okazało jedna z kostek robi błąd i wywala error podczas testu w memorytest https://ibb.co/2ZVvBsV . Po tym wszystkim wyskoczył błąd z inicjonowaniem logowania. Zrobiłem myk, zainstalowałem nowy system, sterowniki pod karte palita, 1 kostka ram sprawna, stary zasilacz i tutaj efekty mnie zaskoczyły.   Odpaliłem Pare gierek i na tym starym zasilaczu karta przestała piszczeć tak głosno jak wcześniej ( na Be quiet nie da się wytrzymać, stado swierszczy), karta jest ledwo słyszalna,nastomiast zasilacz tak jak wcześniej piszczał tylko że teraz pod większym obciążeniem znacznie mocniej.  Odpaliłęm hw monitor a tam: https://ibb.co/R0BMbMB nic nie zmieniałem z napięciami w biosie. Zastanawia mnie czy są one poprawne. Tak w małym skrócie:

BeQuiet= karta piszczy, wywala korek (może korek zbyt słaby B10, jednak na XFX nigdy nie było takiego problermu), problem z ramem

XFX = zasilacz piszczy (już od dawna, pod mocnym obciążeniem nie da się wytrzymać), karta wydaje się znacznie cichsza, napięcia   ????

Proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięciami podawanymi przez programy nie ma się co sugerować.

To, że w jednym przypadku piszczy zasilacz a w drugim karta, to nie jest też znowu jakieś niespotykane zjawisko. Piszczenie to defekt czysto kosmetyczny, nie zwiastuje awarii sprzętu. Natomiast korków ten BQ zdecydowanie nie powinien wywalać. To może sugerować, że ma jakąś wadę fabryczną (problemy z RAM by to potwierdzały...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe że problem był w zasilaczu, wczoraj system wszystko przeinstalowałem ponownie. Dziś podpiąłem stary zasilacz i o dziwo żadnych problemów, stress memory w aida 0 errorów. Testowałem w 2 ustawieniach, na 2133mhz i w profilu XMP tzn 3000mhz 1.35v w obu 0 błędów. Zastanawia mnie tylko to czemu podczas wcześniejszych testów (na zasilaczu bequiet)  jedna kość wyrzucała błędy a druga pod tym samym slotem nic, nie wszystkie wentylatory ruszały które były podpięte pod kontroler obudowy.

Tutaj 3godzinny test na profilu 2133mhzIMG_20181202_173010.thumb.jpg.3ecb2ee33f22259d5a866524aa32acd9.jpg

IMG_20181202_172558.thumb.jpg.a54531265166d298255c29c3f38f8e26.jpg

Podobnie w przypadku XMP. Interesuje mnie teraz, czy takie napięcia Vcore to normalna sprawa? Potrafi w biosie podskoczyć nawet do 1.45v. Dodatkowo zastanawiam się czy własnie piszczenie grafiki nie było także związane z zasilaczem, na tym XFX karta jest znacznie cichsza... jedynie zasilacz jest już zbyt głośny żeby można było korzystać z Pcta. BeQuieta wysyłam na gwarancje a w międzyczasie musze poszukać innego zasilacza nawet na sprawdzenie czy wszystko jest sprawne+ czy karta będzie normalnie działała. Polecacie jakieś zasilacze, może jakiś seasonic Gold/platinum, coś innego? (do 500zł+z zapasem mocy, moze 700wat)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...