Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Maciejas04

Rozwiązany: podkręcenie E5200

Polecane posty

Witam.

Wziąłem się za podkręcenie mojego E5200, jednak napotkałem na pewien problem i mam nadzieję, że mi pomożecie :).

Na początek podam konfigurację kompa:

płyta: Gigabyte GA-EP35-DS3

proc: DualCore Intel Pentium E5200

pamięć: Kingston DDR2 2x1GB 800MHz

karta graf.: Gigabyte Radeon HD4850 512MB Zalman

Czytałem, że ten procesor można spokojnie podkręcić do 3.33GHz na boxowym chłodzeniu, więc zabrałem się za kręcenie. Zwiększałem FSB o 10 i odpalałem prime95 na pół godziny. Aż do 3GHz. Wtedy prime95 wywalił błąd (przy pierwszym teście). Postanowiłem dalej nie kręcić i zobaczyć jak będzie się grało. Niestety TeamFortress2 wieszał się co parę minut.

Temperatury: [przed o/c] idle-ok.30*, stress-40*-45*; [po o/c do ok. 2.9GHz] idle-ok.31*, stress-45*-47*

Widać, że temperatury wcale nie są wysokie.

Teraz pytanie: co jest nie tak? A może to nie prawda, że da się E5200 podkręcić do 3.33GHz przy boxowym chłodzeniu? Czy zakupienie lepszego chłodzenia zażegna błędy?

Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pamięć, to zaszła pomyłka. Jest to 1x2GB, a maksymalna częstostliwość wynosi 400MHz a nie 800MHz - przepraszam.

Która opcja to dzielnik pamięci?

Co do timingów, to mam coś takiego: CA5 Latency Time 5, DRAM RAS# to CAS# Delay 5, DRAM RAS# Precharge 5, Precharge delay (tRAS) 18. Mam zmienić ostatnią opcję na 15?

W napięciach mam ustawić CPU Voltage Control na 2.1V?

Wybacz, że tak o wszystko wypytuję - nie znam się na tym :(.

EDIT:

Sam już nie jestem pewien tej nieszczęsnej pamięci, więc wkleję tutaj to, co wyświetla Everest. DIMM1: Kingston 2G-UDIMM 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz) Może Wam to coś mówi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napięciem 2.1 zabijesz procka...

Daj o jedno oczko więcej na CPU voltage i zobacz czy stabilny. Co do pamięci to rób tak na Gi3r3k pisał..

@edit

Z tego co pisze to masz efektywne 800MHz na CL5... ;]

Mniejszy dzielnik i będzie ok, jak up napisane ;)

PS- pamiętaj żeby nie dać 2.1 volta na CPU.. niewiem jakie jest domyślne, ale 1.45V to już dużo na C2D.. Tylko że to PDC :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...