Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ryfterek

Speed-Link Xbox 360 Style, a Games For Windows...

Polecane posty

Witam, cześć i czołem...

Rozważam ostatnimi czasy kupno pada do kochanego Piecyka. W grę wchodzą tyle te, z Xbox'owym układem gałek, a z nich zdawałoby się nadają się tylko Logitech Chillmaster i (Niespodzianka) pad Micro$oftu "Xbox 360 Controller for Windows."

Jednakże, moje zmutowane dłonie kompletnie nie pasują do tworu Logitech'a, więc wybór wydawałby się prosty. Ale czy aby na pewno? Znalazłem w sieci coś takiego: "Speed-Link Xbox 360 Style Gamepad" Niby podobne, niby ładnie wykonane, i kosztuje 60 zł. No właśnie, czy ubytek na jakości tego wspaniałego kontrolera jest tak duży, że lepiej kupić oryginał raz a dobrze, czy może dwukrotnie zapłacić za to cudo?

Bramka nr dwa kryje drugie pytanie: mianowicie, czy jeśli skusiłbym się na Speed-Linka, i zainstalował go na sterownikach XBCD, to taki Gears of War widziałby go tak samo, jakby był to oryginalny pad X360?

Podsumowując:

1. Co sądzicie o padzie Speed-Link Xbox 360 Style?

2. Czy ów pad może zostać wykryty jako pad od X360? Jest to ważne, szczególnie przy Games for Windows, które potrafią nie łykać niektórych padów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wykrywania na sterownikach XBCD, to nie mogę nic powiedzieć, bo nie mam pojęcia. Ale jeżeli chodzi o jakość, to ja jestem bardzo zadowolony z tego pada. Kupiłem go ok. rok temu i nic się jak na razie nie popsuło i mam nadzieję, że się nie popsuje. Pad świetnie leży w dłoni i według mnie bije wszystkie modele z układem z PS. Ale to już kwestia gustu. W sumie większa różnica jest chyba taka, że Chillmaster ma nawiew na dłonie i w niektórych grach jest padem zalecanym przez producenta. Nie wiem czy za to warto płacić dwa razy tyle. Ja tak nie zrobiłem i nie żałuję, ale wybór należy do ciebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, ale w takim razie zapytam jeszcze:

Grywasz na tym w cokolwiek z serii Games for Windows? Gears of War? Albo takie tytuły jak Devil May Cry 4, Mass Effect, Nowy Prince of Persia? Chodzi mi przede wszystkim o działanie w grach analogowych spustów. Działają?

Wiem, że mogę Xpadderem przypisać do gałki np. ruch myszki. W ten sam sposób obchodzi się nie-wykrywanie pada przez GFWL!. Ale jak to wygląda, gdy chcę przypisać pod niego strzałki? (Np. w NFSie?) Czy sterowanie działa wtedy analogowo?

I jeszcze jedno: Ten pad ma wibracje? Znalazłem dwa zaprzeczające się źródła na ten temat :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pad nie ma szans działać z tymi sterownikami - inna firma wydająca. Dorzuć lepiej trochę do skarbonki i kup oryginalnego pada od M$. Przewodowy kosztuje ok. 100 zł (a i tak pewnie można taniej wyrwać). Droższy jest bezprzewodowy, z racji tego, że potrzebujesz jeszcze jakiejś przystawki która będzie odbierała sygnał (łącznie pewnie ~200zł). Wybór należy do ciebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podanych tytułów grałem tylko w Gears of War, ale nie na padzie, tylko na klawiaturze.

Pad ma jak najbardziej wibracje i to dosyć mocne. :happy:

A co do spustów, to zależy od gry. Jedne gry pozwalają to normalnie przypisać, a inne tego wcale nie wykrywają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pad nie ma szans działać z tymi sterownikami - inna firma wydająca.

Tu się kolego mylisz bo np. Chillstream (np Boga nie Chillmaster!!!) akurat współpracuje ze sterownikami microsoftu bo jest zgodny z biblioteką Xinput, używaną przez pada od Xboxa 360

Właśnie zgodność z Xinputem jest tu kluczowa. Bo Pad od Xboxa też ma oryginalnie spusty na jednym sliderze bo tak jest ustawione w sterownikach. Dopiero instalując XBCD widzimy je na osobnych osiach. Tyle że gry z serii "Games for Windows" "wiedzą" o tym że Xpad na oryginalnych sterach ma tak ustawione spusty i odpowiednio sobie z tym radzą. Pad Speedlinka też ma spusty na jednej osi ale gry nie są pod niego pisane więc są problemy bo np wciskając jednocześnie gaz i hamulec w spustach, obie funkcje się wzajemnie znoszą i samochód po prostu stoi w miejscu zamiast boksować czy chodzić na wysokich obrotach. Czyli po prostu jeżeli tak jak w przypadku Chillstreama dało by się do pada Speedlinka wgrać stery od Xpada 360 lub alternatywne XBCD to można śmiało go nabierać. Jeżeli jednak nie jest zgodny z Xinput czyli te sterowniki nie zadziałają to będzie bieda jeżeli zechcesz pograć w jakieś samochodówki.

2. Czy ów pad może zostać wykryty jako pad od X360? Jest to ważne, szczególnie przy Games for Windows, które potrafią nie łykać niektórych padów.

Z tym akurat nie ma problemów bo już od jakiegoś czasu istnieje emulator pada od Xboxa. Ale sprawa znów się rozbija o sprawę ze spustami. >LINK<

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ ryfterek

Jeszcze ja coś dorzucę. Pada Logitech Chillstream mam już od długiego czasu i jestem z niego bardzo zadowolony. Za pomocą tego urządzenia mogę się bardziej zrelaksować przy np. takich grach: Assassin's Creed (2 też), Prince of Persia, Batman: Arkham Asylum, Trine, Tom Clancy's H.A.W.X. Oprócz wymienionych produkcji pad działa także z: Far Cry 2, Crysis, Call of Juarez: Więzy Krwi, ale to FPS-y, więc nie tak ważne przy wyborze dodatkowego urządzenia sterującego :wink:

Wiem, że nie jesteś zainteresowany padem Logitech Chillstream, ale dałem te przykłady, żebyś zobaczył, że można grać w gry ze znaczkiem Games for Windows nawet na padzie nie od Microsoftu. Bo przecież Batman: Arkham Asylum działa w tej usłudze, a jednak spokojnie mogę w to grać na urządzeniu od Logitecha.

Sądzę więc, że również Speed-Link Xbox 360 Style nadawałby się do wszystkich produkcji, które po prostu obsługują pady :happy: I muszę przyznać, że jest to dobry wybór. Sam nawet zastanawiam się nad kupnem tego taniego, ale solidnie wykonanego pada, by móc grać z kumplem/rodzeństwem :wink: Musisz tylko pamiętać, że pad od Speed-Linka nie jest kompatybilny z Xboxem... Ja mimo wszystko brałbym właśnie tą maszynkę :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...