Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LukaszR1

Rozwiązany: Instalowanie Vista64 na 2 GB RAM

Polecane posty

Witam czy jest sens instalować Viste 64 na 2GB RAMu 800 Mhz ? Czy dokupić jeszcze 2

Pytanie: jaka jest reszta sprzętu, do czego ma być używany i czy masz już na nim jakiś system? Jeśli to jest maszyna głównie do gier to o ile masz dobry sprzęt i fundusze na dodatkowe 2GB pamięci to możesz się pokusić na Vistę, bo zawsze będziesz mógł się pobawić np. z takim DX10, a żadnego spowolnienia w porównaniu do XP nie powinieneś poczuć. Natomiast kombinacja Visty x64 i 2GB ramu również jest jak najbardziej możliwa, bo sam mam tak na laptopie. System na starcie zjada prawie 1GB, ale nie przeszkadza to w korzystaniu laptopa (wszystko chodzi żwawo i bez zamuleń, nie licząc nowszych gier, ale tu ogranicza mnie mobilny radeonik 3430).

Moim zdaniem Visty w ogóle nie ma sensu instalować ;)

Pytanie, które zawsze lubię zadawać po takich stwierdzeniach :)

Miałeś kiedykolwiek okazję korzystać z Visty?

ale do tego czasu wyjdzie RTM.

I jeszcze napisz, że będzie dostępny za darmo dla wszystkich ;)

A co to jest RTM ?

Release to manufacturing, oznacza wersję programu, która jest już gotowa do produkcji i sprzedaży. Nie jest też dostępna publicznie (jak to z reguły z wersjami beta i RC bywa).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj resztę sprzętu i do czego chcesz go wykorzystywać, to dokładniej coś poradzimy.

A tak ogólnie64-bitową Vistę jak najbardziej można uruchomić na systemie z 2GB i powinno to działać całkiem sprawnie (ale zależy to od reszty sprzętu), pytanie tylko do czego to wszystko? Jeśli do gier, to niestety ze względu na kompatybilność ze starszymi grami lepszym pomysłem nadal jest system 32-bitowy, choć jeśli nie zamierzasz grać w nic starszego, lub masz drugi system, to wtedy jak najbardziej możesz się skusić na 64-bity, ale wtedy przydałoby się dołożyć te dodatkowe 2GB. Jeśli natomiast potrzebujesz kompa do pracy, to 64-bitowa Vista jest całkiem niezłym wyborem, bo ma lepsze zarządzanie pamięcią niż odpowiednik 32-bitowy, a 1GB jaki Ci pozostanie po uruchomieniu systemu, to i tak jest sporo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie aż taki słaby, widziałem jak na bardzo podobnej konfiguracji śmigała Vista 64-bitowa. Z filmami nie powinno być problemów, do części gier przydałyby się te dodatkowe 2GB pamięci. Ale przy obecnej konfiguracji problemy powinny być tylko ze słabo zoptymalizowanymi grami (czyli niestety ze sporą częścią współczesnych gier, bo spora część "programistów" wychodzi z założenia, że "po co komu optymalizacja kodu"), lub też ze starszymi produkcjami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...