Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Artemis

Virtual Dub - jak skompresować plik?

Polecane posty

Włączasz program :P, klikasz File -> Open video file..., wskazujesz swój plik. Gdy już go program otworzy, klikasz Video -> Compression..., wybierasz rodzaj kompresji, jaki Ci odpowiada, ustawiasz opcje (jeśli chcesz :)) kompresji i klikasz na OK. Jak program zakończy kompresowanie, zapisujesz plik (File ->Save as AVI...) i to wszystko :). Jak widać, wielkiej filozofii tu nie ma :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yhm :) Wiesz, tyle to ja wiem z samego Cd Action :) I gdyby to mi wystarczyło to bym raczej nie prosił o pomoc nie ? :) Problem w tym, że jak kiedyś próbowałem to robić, to np po kompresji plik nadal zajmował tyle samo, albo wyskakiwał jakiś błąd.

A tak BTW to co oznacza, że xfire enkoduje nagrany gameplay do MPEG 4 ? Oraz czy zna ktoś jakiś darmowy program, do konwertowania z WMV na AVI ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, jakoś tak dziwnie się składa, że jasnowidzem nie jestem a Twój post był dość lapidarny.

Czy próbowałeś wybierać inny rodzaj kompresji? Czy Twój film jest już skompresowany? Jeśli tak, to możliwe, że nie da się go już bardziej odchudzić (możesz spróbować wyeksportować ścieżkę audio do osobnego pliku, wave'a, i przerobić ją na mono przy próbkowaniu 22kHz (lub nawet 11) i niższej ilości bitów (choć 8-bitowe próbki mogą już "trochę" kaleczyć uszy)).

A jak z przerobieniem wmv na avi nie radzi sobie VirtualDub, to spróbuj to zrobić za pomocą VirtualDubMod lub RAD Video Tools.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie w tym tkwi cały problem. Z twoich rad nie zrozumiałem nic, ja nie rozróżniam od siebie kodeków, nie wiem czy film był kompresowany czy nie, czym różni się Divix od Xvida. Po prostu totalna ciemnica w tych sprawach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz problem z Virtualdubem zaproponuję Ci alternatywę. Jest sobie taki program jak Media Coder - http://mediacoder.sourceforge.net/ w którym za pomocą kilku kliknięć po instalacji samego programu możesz sobie wybrać w oknie przeglądarki parametry klipu, dobrać stopień skomplikowania interfejsu i po prostu zacząć działać. Try it :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...