Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pricekar

Monitor źle wyświetla obraz

Polecane posty

Gość Pricekar

Jakiś miesiąc temu byłem zmuszony zmienić GeForce'a FX5200 na GeForce'a 2 MX. Rozdzielczość została taka sama jak na poprzedniej karcie graficznej, czyli 1280 na 1024 przy odświeżaniu 80MHz na monitorze CRT 19" Samsung SyncMaster 959NF.

No i po pewnym czasie siedząc w Wordzie, monitor zaczyna gwałtownie "skakać". Nie pojawia się żadna ramka sygnalizująca błąd, czy coś takiego. Ja wyłączyłem monitor, i włączyłem go ponownie. Zamiast wyświetlić obraz monitor zaczął głucho "pykać" mrugając przy tym diodą. Po zresetowaniu komputera, wszystko działało właściwie, aż do czasu pokazania się pulpitu. Obraz znowu zaczął "skakać", więc ja zmieniłem rozdzielczość na 640 na 480 przy odświeżaniu 60MHz. Monitor znowu głucho poklikał (nigdy tak nie robił), po czym ukazał się obraz nadal skaczący, choć w znacznie mniejszym stopniu.

Postanowiłem sprawdzić, czy chodzi tu o kartę graficzną, czy o monitor. Podłączyłem ten ostatni do innego komputera, i nadal "skakał". Czy da się coś z tym zrobić, czy o prostu trzeb zacząć zbierać kasę na nowy monitor?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor CRT wydatek do 150 maks. Bo chyba już nawet nie są produkowane wiec tylko używany można kupić.

A tranzystorki to zależy od modelu od 0,50 zł do nawet 150 zł ale do Twojego monitora jakieś okolice 2-5zł :) tylko najpierw trzeba zlokalizować który to się popsuł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...