Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Risin

Sapphire Radeon HD 4650 - błąd graficzny po instalacji sterowników.

Polecane posty

Witam

Właśnie próbuję doprowadzić swój nowy sprzęt do stanu używalności i na samym początku napotkałem na poważne problemy z grafiką.

Otóż, po instalacji OS jest wszystko ok. Następnie instaluję sterowniki do karty graficznej (podanej w temacie, stery Catalyst ver. 9.1, driver ver.: 12-104). System się restartuje, wchodzi na pulpit i... No, tego pulpitu nie ma, bo mam tylko błękitne tło tapety i czarny kwadracik na miejscu kursora. Wtedy komputer na nic nie reaguje, pomaga tylko reset, jednak po uruchomieniu jest nadal tak samo.

Stąd wniosek, że sedno problemu tkwi w sterownikach.

Proszę o jak najszybszą pomoc!

Hot editos last minute

Zainstalowałem od nowa OS, stery do płyty głównej i z ciekawości zajrzałem do ustawień sprzętu. W grafice nie mam nic, czyli niewykryta karta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ściągnąłem, mam je na płycie dołączonej do karty. Sieci nie mam podłączonej (bo po co będę ustawiał połączenie zaraz po instalce windowsa?).

Może skoro nawet system nie wykrył podłączonej karty (w takim razie czemu monitor do niej podłączony działa?), gdyż nie mogę jej w ustawieniach włączyć, to wyłączę kontroler VGA, i dopiero spróbuję restart, być może system wykryje kartę i dopiero wtedy spróbuję sterowniki?

Hot editos.

Dziękuję za powrót tematu. Z moimi pomysłami nie wypaliło.

To wina albo konfliktu softu, albo samej karty graficznej. Jako, że mam gwarancję na montaż, biorę PC pod pachę z windowsem i idę do serwisu sklepu. Niech tam diagnozują i zainstalują całe oprogramowanie.

Jeśli wyjdzie na to, że karta jest niekompatybilna, kupię nową, zbliżoną cenowo. Jednak jest to mało prawdopodobne - system ją wykrywa (wystarczyło chwilkę pogmerać w ustawieniach ekranu), bardziej stawiałbym na jakieś uszkodzenie jej samej podczas montażu.

Proszę o zamknięcie lub usunięcie tematu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie oto chodziło, że sterowniki ściągnąłem najnowsze ze strony producenta i za pomocą pędraka wgrałem na drugi PC. Instalacja ich poskutkowała tym samym. Myślę jednak, że to wina samej karty (pewnie uszkodzona w montażu, jakaś część jej kaprysi, może ta niebieska wtyczka na mój monitor vga uszkodzona), ponieważ jeszcze podczas instalacji windowsa wyświetlała zły format obrazu.

Zobaczę jak to będzie w serwisie.

Problemem jest znalezienie przyczyny problemu, wyeliminowanie to już nic trudnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...