Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

szorsstki

Freezy i crashe w różnych grach

Polecane posty

Witam,  od miesiąca mam bardzo dziwny problem z moim komputerem. Gry w które działały bez zarzutu nagle zaczęły się wyłączać w trakcie zabawy lub freezują się na parę sekund. Z początku myślałem, że to jakiś problem z sterownikiem do karty graficznej ale już sam nie wiem dlatego postanowiłem poprosić was o pomoc. Żeby było zabawniej freezy i crashe występują tylko w niektórych grach, dla porównania Assasin's Creed Odyssey czy Black Ops 4 działają w miarę dobrze (zero crashy i freezów, może lekkie dropy fps) ale np PUBG z którym nigdy nie miałem problemu wyłącza się za każdym razem po 5-10 minutach po włączeniu. W CS:GO w którym do tej pory nie miałem nawet laga nagle zacząłem dostawać 6 sekundowe freezy co jakieś 5-10 minut. Fortnite wywala crasha z powodu problemu z Unreal Enginem a Destiny 2 crashuje się przez błąd broccoli (nie aktualny driver). Od czasu występowania owych problemów zaktualizowałem sterownik jakieś 5 razy w tym 2 razy robiąc czystą instalację i pokusiłem się nawet na reinstall systemu z formatem obu dysków. Nie jestem ekspertem ale nie wydaje mi się aby problemem było chłodzenie bowiem karta nie osiąga więcej niż 81 stopni, tym bardziej ze Black Ops 4 (moim zdaniem bardziej wymagająca gra niż Fortnite) działa raczej bez problemów (może klatki trochę skaczą). Posiadam jeszcze gwarancję na procesor, dysk ssd, kartę graficzną, płytę główną, zasilacz i pamięć ram aczkolwiek chciałbym uniknąć odsyłania sprzętu bo korzystam z niego codziennie.  Coś musi być nie w porządku bo z takimi parametrami żadna gra nie powinna mi sprawiać problemu.
Parametry kompa: 

Procesor: I7-6700k 4.0 ghz 8mb box

chłodzenie CPU: Thermalright Macho Rev. B

płyta główna: ASRock Z170 Extreme 4

pamięć: Corsair Vengeance LPX, DDR4, 2x8GB, 3000MHz, CL15 

Zasilacz: Corsair RM550X 550W

karta graficzna: Msi GeForce GTX 1070 Gaming 8gb GDDR5 (256bit)

Monitor: Acer XB270HU (ustawiony na 144mhz)  

Dysk HDD: Western Digital Caviar Blue, 3.5\'\', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (większość gier mam na tym dysku)

Dysk SSD:  GoodRam IRDM Pro 240GB (system na ssd) 

System: Windows 10 pro 64 bit (wersja 1803), sterowniki do karty GeForce Game Ready Driver 416.94

Od siebie dodam jeszcze, że bios był aktualizowany podczas montażu przez morele, używam G-synca w trybie pełnoekranowym i okienkowym. Procesor ani ram nie były przeze minie podkręcane, kartę graficzną modyfikowałem msi Afterburnerem o bardzo niskie wartości ale dopiero po występowaniu moich problemów ( w jednym temacie do pubga polecali underclockowanie karty). 
Bardzo proszę o pomoc, jestem gotów dostarczyć wszelkich informacji i przeprowadzić jakiekolwiek testy, które pomogą wam zlokalizować problem. 

Screeny zrobione 20 minut po crashu w PUBGu w razie czego mogę zrobić nowe. 

Sorry jeśli mój wywód nie podał wam zbyt wiele informacji ale żaden ze mnie informatyk a komputer mi służy tylko do grania.

 

 

Kompinfo1.png

Kompinfo2.png

Dodam jeszcze, że zmienianie opcji graficznych w sprawiających problemy grach nie daje żadnego efektu a chłodzenie w karcie graficznej ustawione jest na tryb auto.

Wszystkie elementy komputera zostały zakupione i złożone w morele.net 05-10-2016

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiadomość jest taka, że z dyskiem wszystko w porządku. Szukajmy zatem gdzie indziej.

Cytat

sterowniki do karty GeForce Game Ready Driver 416.94

Nie zaszkodzi sprawdzić na innych. Czasami dobrze sprawiają się te z Windows Update (czyt. odinstalować te i pozwolić systemowi.

Powiązane opcje - sprawdzić z wywalonym ShadowPlay i GF Experience.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odinstalowałem GeForce Game Experience i Shadowplay, PUBG działał standardowo 15 minut. Następnie odinstalowałem sterownik graficzny i tu pojawił się dziwny problem, mianowicie około 15 sekund po ponownym uruchomieniu komputera automatycznie zainstalował mi się driver 398.36 (zero zmian dalej crash). Po odinstalowaniu także tego sterownika i wyłączeniu windows update po ponownym uruchomieniu komputera przez jakąś minutę nic się nie działo (rozdzielczosc 800x600) włączyłem wtedy windows update zaznaczyłem opcję ściągania updateów od innych firm po czym kliknąłem przycisk wyszukaj aktualizacje. Pojawiła się aktualizacja do Nvidii (całej nazwy nie zapamiętałem), lecz nie mogła się pobrać ponieważ inna aktualizacja była w toku. Zanim kliknąłem przycisk spróbuj ponownie ekran przestawił się na 2560x1440 i zainstalowany został ponownie driver 398.36. Wyszukanie aktualizacji przez windows update wykazało, że posiadam aktualne sterowniki. Problem pozostał pubg crash 15 minut Desitny 2 crash chyba po 5 z kodem błędu Broccoli.  Spróbuję jeszcze odinstalować driver poprzez DDU ale mam nadzieje, że to co się stało dostarczyło trochę informacji

Edit: Odinstalowałem sterownik poprzez DDU, po aktualizacji z windows update według GPU-Z posiadam sterownik 398.36 aczkolwiek nie posiadam centrum obsługi nvidia (mimo to na monitorze 144mhz i gsync jakoś się ustawiły same) w zakładce dodaj i usuń programy nie widnieje żadna wzmianka o sterownikach (kompletnie nic a podczas wcześniejszych prób były one widoczne w tej zakładce). Problem pozostał 15 minut i crash.

gpuz.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co udało mi się wyczytać z innych źródeł:

Fortnite - https://www.reddit.com/r/FortNiteBR/comments/7leqkw/solved_fixed_unreal_process_has_crashed/

Destiny 2 (przez analogię)  - https://community.amd.com/message/2865051#comment-2865051

Poza tym na myśl przychodzi mi kombinowanie ze sterownikiem GPU i jego ustawieniami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fix do Fortnita podziałał, niestety ten do Destiny albo nie działa albo coś pomieszałem (strasznie skomplikowany ten fix :/). Mimo wszystko chciałbym spróbować z "kombinowaniem" biorąc pod uwagę, że wszystkie gry z którymi mam problem zepsuły się w mniej więcej tym samym czasie wolałbym naprawić sterownik (jeśli to możliwe) niż każą grę z osobna.  

Edit: po ściągnięciu sterownika przez Windows update nie działające gry dalej nie działają a z CS:GO jest nawet gorzej niż było zamiast 5 sekudowego freeza teraz gra freezuje cały komputer do tego stopnia że muszę go resetować. W najbliższych dniach planuję postawić system jeszcze raz i chcialbym zresetować biosa w karcie graficznej jeżeli jest to możliwe i może jakoś pomóc

 

Edit2: CS:GO nie freezuje gdy gram w oknie aczkolwiek fullscreen i borderless freezuja kompa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System postawiony, sterowniki poupdatowane niby nic się nie zmieniło, po długim szukaniu fixa do nvidia control panel, który z jakiegoś powodu przestał istnieć na moim komputerze udało mi się doprowadzić komputer do ładu. CS działa, pubga jeszcze nie sciągałem a w Destiny dalej mam Broccoli error aczkolwiek zauważyłem, że po ustawieniu wiatraków na 100% w msi afterburnerze błąd nie występuje. Dziwi mnie to bo nawet na auto karta nie dochodziła do 80 stopni aczkolwiek ta zmiana pozwoliła mi grać. Zobaczę jeszcze z pubgiem ale większość rzeczy działa mniej więcej dobrze. Mam jeszcze pytanko czy utrzymywanie mocy wiatraków na 100% przez cały czas może mieć negatywny wpływ na kartę? Dodam że zdarza mi się mieć włączony komputer przez 12-15 godzin dziennie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj powrócił do mnie komputer po pobycie w serwisie, okazuje się że przyczyną całego zamieszania był procesor. Nie wiem w jaki sposób był uszkodzony ale po gwarancyjnej wymianie na nowy wszystko śmiga aż miło. Temat do zamknięcia. Pozdrawiam i dziękuję za próbę zlokalizowania i naprawę mojej usterki. 

Edit: no pospieszylem się bardzo z napisaniem że wszystko jest w porządku. Na początku wszystko spoko a teraz koniec. Komputer po powrocie z serwisu sam się wyłącza co 10 minut. Napięcie na procesorze skacze jak małpa z 0.750 na 1.380 bez przerwy. Nie wiem co sie dzieje ale czeka mnie ponowne odesłanie kompa do serwisu. Nie polecam morele.net

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...