Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kanarek15

Nowy sprzęt

Polecane posty

AMD Phenom II x4 940 AM2+ Black Edition

Asus M4A78

Geil 2x2GB 1066MHz

BeQuiet StraightPower 500W

Radeon Palit HD4850

Cooler Master Centurion 590

Seagate 1gb [sT31000333AS]

___

i odpaliłem sobie gre PURE.. gram gram i nagle komp zgasł, nie chciał sie włączyć, nie był gorący... dopiero po chwili ruszył a wiatrak chodził jak szalony, no i sie tak przestraszyłem ze juz sie spalił,

dlaczego tak sie stało? czy to coś groźnego??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasilacz jest bardzo dobry co do mocy to 500W nie aż tak dużo,

komp sie włącza już normalnie tylko chce wiedzieć czy to nic poważnego ze mi tak zgasł,

podczas gry wtedy wolno chodziły wiatraki, miałem w EPU tryb auto i przełączylem na szybszy ale sie nic nie zmienilo i pogralem chwile i zgasł potem jak właczałem to właczył sie po 2 sekundach gasł ale teraz niby dobrze..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też czasem miewam takie sytuację, iż komp się wyłączy, i po paru chwilach włącza się ponownie, ale zdarza się to raz na jakiś czas. Jeśli zdarzyło ci się to tylko ten jeden raz, myślę że nie ma sie niczym przejmować, problemy pojawią się gdy będzie to regularno.ść

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co przejmować jednym razem. Mi ostatnio zdarzało się to dość często przez moją kochaną elektrownię - były skoki napięcia i wszystkie kompy itp w domu się wyłączały. Może u Ciebie jest podobnie? Nie przygasa Ci lekko światło, albo co?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem, światło czasami przygasa przez mniej jak sekunde...

a czy to normalne że mam temperature proca 45-50 stopni w spoczynku? ( pulpit )

podczas stresu 55-60.

Miałem taki przypadek, uruchomiłem kompa ponownie i gdy włączam temperatura rosła 50,52,55,58,60,62 stopnie wiatraczek od proca nie kręcił sie tak mi sie wydawało bo przeczytałem na nim ze pisze AMD czyli sie nie kręcił i zgasiłem kompa. Po właczeniu juz normalnie było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no raczej nigdy mi komputer nie gasł, ale mi sie wydaje że wiatrak od proca za wolno sie kręcił, bo zawsze chodzą szybko nawet na pulpicie, ale na pulpicie właczam w EPU tryb oszczedny i wolniej sie kręcą, i potem właczyłem wysoką wydajność ale wiatraki nie przyspieszyły, i pewnie podczas gry temperatura była zawysoka i zgasł, po tym jak zgasł NIE MOGŁEM włączyć go, odrazu gasł, poczekałem chwile i odpalił sie normalnie juz sie szybko kreciły.

Ale ciekawi mnie jedno dlaczego by zatrzymał sie wiatrak od proca? (kable wszystko ok) może coś w tym EPU jest nie tak

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dluzszego czasu mam podobnie. Wlacze komputer, zostawie na kilka chwil i po chwili nastepuje tak jakby restart, tyle ze wiatrak zaczyna chodzic bardzo glosno, diody sie swieca w obudowie, a monitor przechodzi w stan " uspienia". Pomaga jedynie wylaczenie zasilania z listwy i wlaczenie kompa ponownie. Nie dzieje sie to czesto, moze ze 3 razy w miesiacu. Myslicie, ze to moze byc wina elektrowni? Czy moge jakos od nich roscic pretensje, jesli przez to zepsuje mi sie komp?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być również wina czujników temperatury na płycie głównej, lub ustawień w BIOS-ie. Zazwyczaj w nowszych płytach głównych w BIOS-ie można ustawić temperaturę, po której przekroczeniu komp się automatycznie wyłączy, żeby nie doszło do uszkodzenia jakichś części. Często ta temperatura jest ustawiona na zbyt niską wartość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...