Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

player220

Problem z kartą graficzną - czarny ekran i "pikanie"

Polecane posty

Podczas włączania komputera na ekranie nic się nie wyświetla, a komputer dziwnie pika. Ostatnio miałam ten sam problem, ale po ponownym uruchomieniu komputera i wyczyszczeniu karty wszystko działało. I tak przez parę dni było OK. Kiedy włożyłam starą kartę [GeForce4 MX 440] wszystko działa normalnie [tylko lepsze gry nie chodzą...]. Nie wiem, co jest grane...

Ta zepsuta karta to jest jakiś Radeon. 9000ileś, ale nie pamiętam ile. coś powyżej 9600, ale nie więcej niż 9900. Nie mam w tym momencie jak sprawdzić, no bo nie działa, a pudełka po niej nie mam. Bardzo proszę o jakąś pomoc i rady, co mogę zrobić.

Jakoś nie mam ochoty wydawać kasy na nową kartę graficzną...

Pozdrawiam . ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie było nic czuć, chyba że nie zwróciłam uwagi, ale raczej nie.

Dodam jeszcze, że jakiś czas temu przy graniu, np w Fife09 pojawiały się czerwone paski czy tam kreski, a później całkowicie siadała grafika. jakieś kolorowe figury i nic więcej. Często te kreski zostawały jeszcze na pulpicie po wyłączeniu gry i też nawet po ponownym uruchomieniu komputera. Najczęściej później znikały. W końcu wzięłam tą kartę i zauważyłam, że wiatraczek troszkę się poluzował i z jednej strony słabiej trzymał. Docisnęłam go, wyczyściłam kartę, a przy okazji jeszcze komputer w środku no i działało, przez jakiś czas. Później przy graniu w simsy 2 zaczęło się robić to samo, co przy fifie i również minęło i to jeszcze szybciej. Chyba ze 3-4 razy były takie błędy... No a później czarny ekran i pikanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby są trochę stare. Ale w wymaganiach sprzętowych gier, w które gram pisze, że ta moja jest obsługiwana...

a ile kosztuje jakaś nowa, dobra karta graficzna?

nowa, dobra, ale NIE za droga. Właściwie jest mi potrzebna tylko do gier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typ procesora Intel Pentium 4, 2400 MHz (18 x 133)

Nazwa płyty głównej MSI 845E Max (MS-6566E) (6 PCI, 1 AGP, 1 CNR, 2 DIMM)

Ram nie wiem gdzie sprawdzić, ale raczej b.mało.

A zasilacz? W ogóle nie wiem o co chodzi...

Ogólnie komp stary, kilka lat już ma. Niedługo będę mieć nowy, ale zanim to się stanie potrzebna mi ta karta. Powiedzmy w granicach do 200zł.

W sumie mogę kupić nawet jakąś używaną, byle sprawną bo to i tak rozwiązanie tymczasowe... Dopóki nie kupimy nowego kompa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widząc po płycie nie ma sensu kupować dobrej karty graficznej do tego zestawu, płyta obsługuje tylko karty graficzne AGPx4, ten Radeon 9600-9800 to i tak był ograniczony przez płytę, nie wiem co doradzić...

RAM - lewym przyciskiem na "Mój komputer" -> Właściwości, w zakładce "Ogólne" powinno być napisane ile jest RAM'u.

Zasilacz - chyba jedyny sposób to otworzyć obudowę i sprawdzić. Zasilacz wygląda TAK, ważna jest marka i ilość watt (w tym przypadku jest to Modecom Feel 400W).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...