Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Artemis

Monitor panoramiczny LCD

Polecane posty

Chciałem tylko zauważyć, że na monitorze 22-calowym rozdzielczość 1920x1080 oznacza literki wysokości 1 piksela;) Filmy na nim będą wyglądać fajnie ale już przeczytanie strony www to katorga. Wiem to, bo sam doświadczyłem czegoś takiego u znajomej. Co prawda przeglądarki oferują zoom, ale ustawianie go na każdej nowej stronie jaką zechcesz przejrzeć może doprowadzić do furii (tak było ze mną). A ustawienie na sztywno większej czcionki powoduje znowu "rozłażenie się" tekstu i grafiki na stronkach. Ogólnie to polecam wybieranie monitorów z typową, dla danej wielkości, rozdzielczością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla panoramy 22" 1680x1050

Ja mam Asusa Vk222 (s,h nie wiem, S nie ma HDMI) i nie narzekam, ciężko było tylko podpiąć te kable i niekiedy się źle trzymały, ale teraz jest wszystko ok, żadnych martwych pixeli, filmy się ogląda przyjemnie kamerka nie prezentuje nic nadzwyczajnego, ale jest. Są też wbudowane głośniki, ale nie używam... polecam ten monitor (porównań z innymi jako tako nie miałem, opisuje tylko ten mój monitor)

http://www.ceneo.pl/;0151519491-10.htm#productOpinions

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko zauważyć, że na monitorze 22-calowym rozdzielczość 1920x1080 oznacza literki wysokości 1 piksela;) Filmy na nim będą wyglądać fajnie ale już przeczytanie strony www to katorga. Wiem to, bo sam doświadczyłem czegoś takiego u znajomej. Co prawda przeglądarki oferują zoom, ale ustawianie go na każdej nowej stronie jaką zechcesz przejrzeć może doprowadzić do furii (tak było ze mną). A ustawienie na sztywno większej czcionki powoduje znowu "rozłażenie się" tekstu i grafiki na stronkach. Ogólnie to polecam wybieranie monitorów z typową, dla danej wielkości, rozdzielczością.

heeeeeeeeee ? chyba Full HD na kompie na oczy nie widziałeś .... Wszystko widac znakomicie, strony sie nie rozwalają jak są większe obrazki jakieś i ogólnie wszystko jest ok, masz tu screena ode mnie z full HD, gdzie tu literki wielkości pixela ? W dodatku w FF możesz sobie powiększyć litery ....

Co do monitora, jak zbędne są ci wejścia i inne bajery jak mi to kup to co mam ja za lekko ponad 500 zł - BenQ E2200HDA

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teken

Czy ty w ogóle przeczytałeś mojego posta? Bo mam co do tego poważne wątpliwości. Np. co do tego piksela - to przyjrzyj się emotikonce, którą, po wzmiance o nim, umieściłem. A potem przeczytaj na Wikipedii o czymś co się nazywa hiperbola. Na wszystkie pozostałe twoje zarzuty również są odpowiedzi w moim wcześniejszym poście. Wystarczy się tylko w niego wczytać. I wyobraź sobie, że nie wydumałem sobie tego wszystkiego, tylko opisałem własne doświadczenia w użytkowaniu (o czym też z resztą napisałem) 21,5" monitora z wyższą niż standardowa rozdzielczością: 1920x1080.

Tu masz normalną stronę Onetu:

post-45874-1244503411_thumb.jpg

A tu po powiększeniu liter w FF:

post-45874-1244503435_thumb.jpg

Fajnie co?

Jako podpis do drugiego obrazka zacytuję ciebie: "Wszystko widac znakomicie, strony sie nie rozwalają (...) i ogólnie wszystko jest ok". :sweat:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...