Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Maciejas04

eco XII.4

Polecane posty

Witam.

Posiadam komputer składany przez CD-A Eco XII.4 (opisany w numerze 159). Myślę nad podkręceniem procesora (e5200), ale nie wiem, czy mogę to zrobić od razu czy powinienem dokupić dodatkowy wiatraczek. Domyślam się, że mam marne szanse na otrzymanie odpowiedzi, jednak może znajdzie się ktoś, kto ma zna ten zestaw i może mi pomóc.

Pozdrawiam.

Podbijam.

Czy mogę śmiało podkręcać do 3.33GHz przy boxowym wiatraczku?

Używał opcji Edytuj - GFR

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Podjąłem się próby podkręcenia tego procesora, jednak pojawił się problem.

Na początku wszystko jest w porządku: w BIOS'ie przestawiłem opcję Cpu Host Clock Control z Disabled na Enabled, a następnie Cpu Host Frequency z 200 na 266, po czym zapisałem zmiany klawiszem F10. Nastąpiły dwa restarty kompa, po czym normalnie się włączył. Sprawdziłem czy procesor pracuje teraz z częstotliwością 3.33GHz, używając programów CPU-Z i Everest, jednak każdy wskazywał, że procek pracuje z oryginalną częstotliwością (2.5GHz) :(. Wszedłem z powrotem do BIOS'u, a tam opcja Cpu Host Clock Control była ustawiona na Disabled, a Cpu Host Frequency (nieaktywna) na 266. Przestawiłem pierwszą z nich na Enabled i zatwierdziłem zmiany. To samo: dwa restarty, nadal 2.5GHz. Przestawienie Performance Enhanced With... na Standard i System Voltage Control na Auto nic nie pomogło.

Proszę o pomoc i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, może problem tkwi w tym, że procesor podkręca się stopniowo, a nie na hura? Nie przestawiaj od razu tak dużo, musisz robić to powoli. FSB przekrecaj po 10MHz i rób testy stabilności, np za pomocą prime95. W momencie, idź nie będzie stabilnie, cofnij FSB o 5 i zrób test. Wtedy powinno być stabilnie i to będzie najwyższe taktowanie Twojego procesora bez ingerencji w napięcia, zmiany chłodzenia itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, może problem tkwi w tym, że procesor podkręca się stopniowo, a nie na hura? Nie przestawiaj od razu tak dużo, musisz robić to powoli. FSB przekrecaj po 10MHz i rób testy stabilności, np za pomocą prime95. W momencie, idź nie będzie stabilnie, cofnij FSB o 5 i zrób test. Wtedy powinno być stabilnie i to będzie najwyższe taktowanie Twojego procesora bez ingerencji w napięcia, zmiany chłodzenia itp.

Taaa, tutaj rzeczywiście mój błąd - wrzuciłem od razu FSB na 266 :P.

Prime95 mam, ale po czym poznać, czy komputer pracuje stabilnie? Odpalam test i po prostu jeśli po jakimś czasie pracy komputer się nie zwiesi, lub nie nastąpi restart czy cuś takiego, to mogę uznać, że jest stabilny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...