Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bartholomew

ATI Radeon X1950 Pro

Polecane posty

Tak więc mam następujący problem: Podczas grania w gry wymagające akceleratora najpierw całkowicie psują się tektury, a następnie gaśnie monitor i wyskakuje błąd ze sterownikiem akceleratora. Problem ten pojawił się około dwa-trzy miesiące temu, a kartę mam od jesieni 2008. Reinstalowałem sterowniki, instalowałem nowsze wersje, innego wydawcy, lecz nic do tej pory nie pomogło. Słyszałem, że problem jest częsty no i już dwóch moich znajomych posiadających karty ATI miało taki sam kłopot. Nie wiem już czy od razu nieść kartę na gwarancję, kupować nową czy jest jakiś sposób na tą awarię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również posiadam tą kartę. Problem tkwi w sterownikach. Niektóre gry po prostu nie są zoptymalizowane pod sterowniki ATI. Na przykład ja nie mogłem sobie pograć w Obliviona ponieważ ATI nie jest pod tą grę zoptymalizowana. Jeżeli zależy Ci na stabilności to zdecydowanie polecam GeForce. Radeony może i są mocniejsze i/lub szybsze od GeForce'ów ale GeForce'y są znacznie bardziej kompatybilne i stabilniejsze. Swego czasu miałem GeForce'a 6600GT i wszystkie gry mi śmigały. Ale komp się zestarzał i trza było kupić nową grafę (bo reszta dawała jakoś radę) i zdecydowałem się na tego właśnie Radeona. To był błąd. Także na przyszłość odradzam Radeon'y i polecam GeForce'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś tą kartę i taki właśnie z nią problem jak Ty opisujesz Bartholomew, okazało się, że problem nie tkwił w sterownikach tylko w tym że karta się przegrzewała, pomogło dopiero wysmarowanie pastą termoprzewodzącą rdzenia karty graficznej.

A co do radeonów mam teraz 4850 od Asusa i działa bardzo dobrze więc nie wiem o co Ci chodzi Razorer z tym odradzaniem i polecaniem Geforce

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

Ja też byłem posiadaczem radka x1950 pro i żadnego z tych problemów o których mówicie nie miałem w obliviona grałem bez problemu problemów z akceleratorem nie miałem dopiero sie zaczęły pojawiać po dość mocnym oc karty

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razorer - Wymiana karty graficznej na razie nie wchodzi w grę (brak funduszy).

pinio27 - No nie wiem jak dla mnie to karta aż tak się nie przegrzewa. Nie można by tego sprawdzić jakimś programem ?

michi93 - Nie bawiłem się w oc więc to raczej nie tu tkwi problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś musi być nie tak albo ze sterownikami albo samą kartą. Miałem 1950Pro od Szafira i naprawdę sprzęt godny polecenia. A więc uporządkuj sterowniki posprawdzaj czy wszystko dobrze z kartą między innymi jak przedmówca wspomniał sprawdź temperatury.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy: mniej więcej? To jest zdjęcie twojej karty, czy tylko jakieś przypadkowo znalezione w necie? Power Color to właśnie nazwa producenta. Pod warunkiem, że to rzeczywiście twoja karta.

Btw. xirgan

Po co sterowniki ze strony producenta? Przecież to te same co bezpośrednio od ATI, z dodanymi co najwyżej programami do podkręcania, czy monitoringu temperatur. Jesli już szukać alternatywnych sterów, to raczej Omega. Tym bardziej, że stery ze stron producentów są zwykle bardzo stare.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

A ja bym zmniejszył trochę taktowanie bo wydaje mi sie że power color był podkręcany a jak to nic nie da to na gwarancję

(w sumie i tak będzie coś z nią nie tak jak by działała po downklockingu normalnie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...