Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tiktak

Karta graficzna - dziwny problem

Polecane posty

Mam następujący problem: podczas grania czasami gra (np SC: Double Agent, Team Fortress 2 itp.) zacina się na jakieś 2-3 sekundy, po czym pojawiają się paskudne błędy graficzne (różowe tekstury, niewidoczny tekst, migający ekran itd.) a po chwili komputer zawiesza się, a PC Speaker wydaje jeden żałosny pisk. Zostaje tylko reset. Żeby było śmieszniej ten błąd potrafi pojawić się nawet w menu, raz wystąpił zaraz po włączeniu gry, gdy tylko pokazało się menu.

Moja karta graficzna to Palit GeForce 8600 GTS 512MB, stery jakoś z kwietnia, zresztą problem występował już na starszych. Wie ktoś co to może być?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności można sprawdzić czy karta nie potrzebuje dodatkowego zasilania i czy taka wtyczka jest podłączona. Najczęściej z takiego powodu występuje pisk karty graficznej. Następnie sprawdzić temperaturę karty graficznej w spoczynku i w stresie, czyli podczas gry. Również za wysoka temperatura może powodować artefakty w grze. Do sprawdzenie temp. możesz się posłużyć Everestem bądź skorzystać z termometru który znajduje się w panelu od sterowników karty graficznej, jeżeli nVidia takowy panel posiada jak jest to w przypadku CCC w Radeonach. Potem podaj temperaturę i zobaczymy czy to ona powoduje problem. No i jeszcze mógłbyś podać czy ten pisk jest ciągły i trwa długo czy jest ciągły i szybko zanika. Może on być spowodowany tez złym obsadzeniem karty graficznej lub błędem RAMu w przypadku tego długiego pisku który szybko zanika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z temperaturą wszystko w porządku, nie przekracza 60 stopnie, ten błąd występuje tylko w niektórych grach (nigdy nie pojawił się w ani w Mass Effect, ani w Splinter Cell: CT czy Assasin's Creed). Owszem karta potrzebuje dodatkowego zasilania, ale jest ono poprawnie podłączone. Wcześniej zapomniałem napisać, że ten błąd pojawia się dopiero od pewnego czasu, wcześniej wszystko grało. A pisk... jest krótki i donośny. Podkreślam, że ten błąd może wystąpić zaraz po uruchomieniu gry, albo nie wystąpić wcale przez ładnych kilka godzin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem najwyraźniej rozwiązałem w niezwykle zaskakujący sposób, mianowicie zaktualizowałem sterowniki zintegrowanego dźwięku :D. No kto by przypuszczał, że dźwięk może powodować artefakty? Grałem od tago czasu jakieś 12 godzin (w sumie) i póki co działa. Jako że pewności wciąż nie mam muszę przetestować działanie kompa nieco dłużej i dam znać czy problem wciąż występuje.

UPDATE: Jednak moja radość była przedwczesna, błąd w końcu się pojawił. Ech, mam go już zdecydowanie dosyć.

UPDATE 2: Chyba jednak problem sam się rozwiązał (a może to jednak te stery do dźwięku?), ponieważ problem więcej (oprócz tego z poprzedniego update) się nie pojawił. Dzięki za zaangażowanie, temat do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...