Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Razorer

TES IV:Oblivion..... i Radeon X1950 Pro

Polecane posty

Witam!

Ponieważ nie odkurzałem bebechów mojego kompa, usmażyłem wiatraczek a następnie GPU. Był to ŚP GeForce 6600GT. Zafundowałem sobie nową kartę. Radeona X1950 Pro. Wszystko ładnie, kabelki są itd. sterowniki mam najnowsze z tego roku. I teraz uwaga... gdy uruchamiam Obliviona i każe mu automatycznie wykryć parametry kompa on mi mówi, że nie zna tej karty i że domyślnie ustawił wszystko na średnie. Gdy wchodzę już do samej gry wszystko działa. Biegam, koszę, czaruję itd. Natomiast po zrebootowaniu kompa, zapisany stan gry wczytuje się ale przy próbie przejścia przez jakiekolwiek drzwi skutkuje "wysypaniem" się gry. Mam podejrzenia iż to właśnie ten Radeon jest winien gdyż na 6600GT bez żadnego problemu śmigało. Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam, mam Radeona 4850HD i strasznie wkurza, że taka wspaniała gra mi nie chodzi. :zly: To znaczy mogę grać, ale tylko wtedy gdy mam mocne nerwy i chce mi się ciągle go włączać od początku. Co do problemu to szukałem po internecie trochę i... rozwiązania IMO brak. Na 1% mogę się mylić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jeżeli w tylu przypadkach są problemy, to po prostu jest to błąd optymalizacji gry pod karty ATI, albo błąd sterowników ATI. Dobrze by było, gdybyście znaleźli najnowsze patche i łatki do tej gry i spróbowali różnych wersji sterowników karty. Wątpię, żeby pomogło, ale zawsze jest szansa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, najnowsze sterowniki z KAŻDYM rodzajem gry (czysta, nówka patch, nieoficjalny patch) się wyłącza, z modami i bez, na "świeżym" i długo niereinstalowanym kompie. To rzeczywiście błąd optymalizacji pod ATI. Nawet na całkiem nowym kompie są takie objawy (mocna maszyna, niestety z Radeonem na pokładzie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...