Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

marminho

Problem rodzielczość

Polecane posty

Witam, mam problem z rozdzielczością natywna -1680x1050 dla mojego monitora Samsung T220(zwykły bez HD). Pisałem już wcześniej na forach jednak nie rozwiązałem problemu do końca.

A dokładniej chodzi o to że od zakupu monitora nie mogę ustawić rozdziałki natywnej. Próbowałem DVI/D-Sub, zmiana sterowników, na Ubuntu/Win 7, programem np. PowerStrip, i nic nie pomagało - maksymalna była 1280x1024. W końcu jednak po entej próbie ręcznej zmiany rozdziałki udało się - ustawiła się.

Jednak nie działa ona tak jak chciałbym tego - w grach rzadko kiedy udaję się taką ustawić, jeśli już to przy pomocy ręcznej zmiany w plikach gry, i to nie zawsze.

Może ktoś spotkał się z takim problemem, albo po prostu zna rozwiązanie, proszę o pomoc Marminho.

P.S. Config podany w sygnaturce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: co się działo gdy ustawiałeś rozdzielczość natywną? Jakiś błąd, dziwny obraz czy po prostu była ona niedostępna w sterownikach? I drugie - czy próbowałeś na innym komputerze / innym monitorze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natywnej rozdzielczości nie było do wyboru. Kiedy próbowałem ręcznie zmienić w sterownikach Nvidii pokazywał się błąd i nic się nie działo. Ale kiedy chciałem ustawić każdą inną to nie było problemu np. 1679x1051.

Na innym komputerze nie miałem okazji sprawdzać, gdy udało się ustawić natywna nie zajmowałem się tym, jednak problem coraz bardziej mi doskwiera więc coś muszę zrobić.

@Pater Co dokładnie mam pokazać na zdjęciu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pater << Naprawdę nie wiem co miało dać to zdjęcie ?? Co niby chciałeś na nim zobaczyć ?

marminho << Jakim kablem podłączyłeś ten monitor ?

Jakie sterowniki masz zainstalowane do tego monitora ?

Kontaktowałeś się w tej sprawie z Samsungiem ?? Zadzwoń do BOK'u, albo napisz do nich: http://www.samsung.com/pl/support/main/contactcenter.do . Osobiście polecam kontakt telefoniczny.

Zajrzyj tutaj: http://www.tomshardware.co.uk/forum/page-254952_15_0.html

Przeczytaj całość, może coś Ci pomoże. Na końcu jest post, kogoś, kto koszmarnym hackiem uruchomił natywną rozdzielczość.

[OFFTOP]

Tak na przyszłość, użyj lepszego oświetlenia, skrócisz w ten sposób czas naświetlania i nie będzie widać jak Ci ręce drżą ;)

[/OFFTOP]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc monitor był podłączany obydwoma kablami, takie same rezultaty (chociaż trzeba przyznać że D-Subem nie bawiłem się dużo).

Sterowniki do monitora z płyty/ze strony/bez sterów - ciągle to samo.

Do Samsunga nie dzwoniłem ale chyba to zrobię.

Przeglądnąłem ten topic może spróbuję poźniej, choć nie wiem czy to nie będzie to samo co u mnie teraz.

OT: Dzięki za poradę, zawszę przyda się trochę wiedzy :biggrin:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...