Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wichniar24

AMD X3 710 i odblokowanie czwartego rdzenia

Polecane posty

Na różnych portalach pisze, że pierwsze kilka przypadków były na procach z oznaczeniem 0904, czyli z czwartego tygodnia bieżącego roku. Ale wyczytać też możesz, żeby się tym nie sugerować, bo to dopiero informacje wstępne i może się okazać, że procki z innej serii też mogą się odblokować. AMD z pewnością wykorzystał tą możliwość i dalej robi 'odblokowywalne' procesory, bo po prostu sprzedają się lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odblokować jeden rdzeń można tylko w modelu 720 BE, o 710 nikt nie wspominał. Poza tym niedawno większość firm wypuściła uaktualnienia BIOSów, które uniemożliwiają odblokowanie. Powinno to działać z płytą ASRock M3A790GXH/128M, bo ci się często spóźniają z aktualizacjami BIOSu:) Tutaj masz spis sprawdzonych wersji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja się wypowiem, jako pomysłodawca :wink: .

Jeśli chodzi o szanse - patrząc na fora, to 50/50. Jak nie chcesz ryzykować, możesz kupić selekta ze sklepu Bachcomp:

http://bachcomp.pl/2594,produkt,AMD-Phenom...ry-rdzenie.html (poprawiony link)

Nie wiem, skąd te informacje, że tylko X3 720 i X4 810 dają się odblokować... Przecież X3 720 różni się od X3 710 wyższym i odblokowanym mnożnikiem - to są te same procesory.

Ostatnio pomagałem kręcić użytkownikowi z PPC jego X3 710 na A780GXH. Wykręcił 3.4GHz na 4 rdzeniach. W razie czego pisz, pomogę, mam jeszcze zdjęcia z biosu tego Asrocka :wink: .

A czemu dają się odblokować? Odpowiedź jest prosta - popyt na X3 jest tak duży, że nie starcza tych uszkodzonych procesorów, więc żeby zaspokoić rynek, AMD sprzedaje też sprawne X4 z zablokowanym jednym rdzeniem jako X3.

Wszystkie X3 710 to stary Phemon X4 z zablokowanym rdzeniem.

To jest nieprawda. To nowy, 45nm Phenom II, z zablokowanym rdzeniem.

Wybacz, mój błąd - GFR

Wybaczam :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...