Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pawello12

Tani router ADSL

Polecane posty

Poszukuję taniego (jak najtańszego) routera do Orange Freedom 1Mbps. Nie jestem wymagającym użytkownikiem - router nie musi mieć nie wiadomo ile opcji. Ważne, aby dało się do niego podłączyć 1 komputer przez kabel i można było też podłączyć się pod wifi. I jeszcze mam pytanie: czy do zintegrowanej karty sieciowej można podłączyć router do gniazdka Ethernet? Jestem w tym kompletnie zielony. Proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy do zintegrowanej karty sieciowej można podłączyć router do gniazdka Ethernet? Jestem w tym kompletnie zielony. Proszę o pomoc.

Da się, jak najbardziej, sam tak mam.

Ja używam NETGEAR'a i nie mam z nim problemów. Dokładnego modelu nie pamiętam, ale firma dość porządna i niedrogi sprzęt. A sam router ciekawie się prezentuje - nie, jak te kanciaste skrzyneczki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wyżej wymieniony przeze mnie router TP-Linka i mogę stuprocentowo polecić!

Gdybym od razu w pudełku znalazł instrukcję PL to instalacja trwała by maksymalnie 15 min, a tak męczyłem się ciutkę z angielską 40 min - dopiero w polskiej wersji były podane dokładne wartości ustawień dla konkretnych dostawców internetu. Zasięg sieci WLAN poraża :smile: Mury w moim domu to solidne grube ściany, a nawet w całym ogrodzie! mam dobry zasięg - a ja zastanawiałem się nad dodatkową anteną dla samego domu... Standardy szyfrowania zadowalają. Za tą cenę nie zastanawiać się i tylko brać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam prośbę o pomoc w doborze routera do domu. Zaznaczam, że niezbyt się na tym znam i jeżeli napiszę jakąś "herezję" to proszę, wybaczcie.

Chciałbym podzielić 1Mbit-ową Netię na dwa komputery: stacjonarny (najlepiej przez kabel) i na laptopa Asus (przez wi-fi). Mam zamiar zamienić posiadany przeze mnie modem, który dostałem od Netii na router. Potrzebowałbym sprzętu, który:

-po odcięciu zasilania będzie sam logował się do sieci

-nie będzie gubił ustawień.

-będzie dysponował rozsądnym zasięgiem (mam dom jednorodzinny ok 100 m2, możliwość korzystania z internetu np. przy grillu za domem byłaby jak najbardziej wskazana)

-umożliwi mi zablokowanie dostępu do internetu przez niepowołane osoby

Koledzy polecali mi Linksys WAG 200G, ale obecnie nie mam tyle pieniędzy (sprawdzałem w serwisach porównujących ceny, kosztuje ok 250zł). Ja szukam sprzętu do 200zł, który dysponowałby takimi możliwościami jak ten Linksys.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeff, ja korzystam z rutera Netgear DG 834g v4 i jestem zadowolony. Dzielę 1 Mbitową Neo na komputer stacjonarny (przez kabel) i netbooka (przez Wi-fi).

-po odcięciu zasilania będzie sam logował się do sieci

-nie będzie gubił ustawień.

Wszystko działa bez zarzutów, chyba że wciśniesz RESET na ruterze :smile:

-będzie dysponował rozsądnym zasięgiem (mam dom jednorodzinny ok 100 m2, możliwość korzystania z internetu np. przy grillu za domem byłaby jak najbardziej wskazana)

U mnie w domu sygnał musi przejść przez dwie ściany nośne, w netbooku mam siłę sygnału ok 80-100%.

-umożliwi mi zablokowanie dostępu do internetu przez niepowołane osoby

DG 834g umożliwia zabezpieczenie sieci jedną z metod szyfrowania (WEP, WPA itd.)

Koledzy polecali mi Linksys WAG 200G, ale obecnie nie mam tyle pieniędzy (sprawdzałem w serwisach porównujących ceny, kosztuje ok 250zł). Ja szukam sprzętu do 200zł, który dysponowałby takimi możliwościami jak ten Linksys.

Ja swój ruter kupiłem w Euro AGD za 230 zł. Najniższa cena w sieci to ok. 190 zł (+ koszty wysyłki).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Ciebie jedno pytanie MrPiernik. Czytałem opinie o tym routerze Netgear DG 834g, i tam jeden z użytkowników wypowiedział się, że u niego internet strasznie zwalnia gdy ma podłączone dwa komputery (tzn. obydwa korzystają jednocześnie z internetu, laptop przez wi-fi i stacjonarny przez kabel) i coś ściąga z internetu (nie wiem czy dwa kompy jednocześnie czy tylko jeden). Chodzi mi o to czy u Ciebie też się tak zdarza, czy są to odosobnione przypadki (widziałem tylko jedną taką opinię, a przeczytałem ich dość sporo). Jest jeszcze jedna kwestia. Twój model ma na końcu "v4", w tych które widziałem w sklepach internetowych albo nie ma w ogóle takiej informacji przy opisie modelu albo jest "v3". Znalazłem tylko jeden v4 na aukcji internetowej, ale jest to sprzęt używany a mnie zależy na nowym. Czy to jest jakaś wielka różnica, czy jest to v3 czy v4?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

internet strasznie zwalnia gdy ma podłączone dwa komputery (tzn. obydwa korzystają jednocześnie z internetu, laptop przez wi-fi i stacjonarny przez kabel) i coś ściąga z internetu

DG834G [dowolna wersja] nie ma QoS, czyli włączenie ściągania pliku na jednym kompie poważnie utrudni korzystanie z internetu na pozostałych. To bardzo prosty router, w środku ma dokładnie to samo co TP-Link TD-W8901G (soft zresztą też prawie identyczny, bo oba używają firmware od producenta chipsetu praktycznie bez modyfikacji).

Twój model ma na końcu "v4", w tych które widziałem w sklepach internetowych albo nie ma w ogóle takiej informacji przy opisie modelu albo jest "v3". Znalazłem tylko jeden v4 na aukcji internetowej, ale jest to sprzęt używany a mnie zależy na nowym. Czy to jest jakaś wielka różnica, czy jest to v3 czy v4?

Od połowy 2008 roku jest produkowany wyłącznie DG834G v5 (odpowiednik TD-W8910G), więc wszystkie starsze wersje to: wyprzedaże, poserwisowe, leżaki magazynowe itp wynalazki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, czy w ogóle można kupić router poniżej 200zł, który oferowałby to o czym wcześniej pisałem i posiadałby ten QoS? Czy jednak muszę zainwestować te ponad 250zł na Linksysa WAG 200G aby móc w pełni być zadowolonym z podzielonego internetu w domu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, czy w ogóle można kupić router poniżej 200zł, który oferowałby to o czym wcześniej pisałem i posiadałby ten QoS?

Asus WL-AM604G ?

LINKSYS WAG54G2-EE ?

oba w cenie ~200PLN, WAG54G2-EE jest "natępcą" modelu WAG200G

Linksys WAG200G ma słaby QoS (podobnie jak 99% routerów w cenie ~200 PLN). Asus nie jest lepszy, ale tańszy.

Bo rozumiem że "mydelniczkami" producji TP-Link made ich PRC brzydzisz się? (np. TD-W8910G)

Wszystkie tanie routery mają jedną zaletę:

są tanie

oraz różne wady, jedne bardziej uciążliwe inne mniej.

"Tanie" w przypadku routerów ADSL to <300PLN.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem opinie o tym routerze Netgear DG 834g, i tam jeden z użytkowników wypowiedział się, że u niego internet strasznie zwalnia gdy ma podłączone dwa komputery i coś ściąga z internetu

To prawda, gdy na jednym komputerze pobieram coś "na pełnej mocy" to w drugim Internet zwalnia, a bywa, że tracę tam na chwilę dostęp do Sieci. Jeśli zamierzasz pobierać z Internetu dużo danych, to jest to dość upierdliwe. Jeśli będziesz głównie surfował na obu komputerach, to nie będzie problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz SwisteK, to nie chodzi o to że się brzydzę (a powinienem?). Akurat o tym modelu którego nazwę przytoczyłeś (chodzi mi o TD-W8910G) przeczytałem wiele pochlebnych opinii. Choć równie dobre oceny, i chyba nawet lepsze, zbiera TD-8910G (jest droższy o ok 50zł, kosztuje ok 170zł). Dla mnie router może być nawet "Made in Zapupie", byle był dobry do Netii i coś sobą reprezentował. Czy ten TP-link, ma sensowny QoS, dzięki któremu nie zablokuje mi drugiego komputera gdy na jednym będę coś ściągał? (bo niestety opinie które czytałem nic o tym nie mówią) I czy nie ma jakichś rażących wad?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz SwisteK, to nie chodzi o to że się brzydzę (a powinienem?).

Czy ja wiem? Śmierdzi jak chińskie trampki, ale tylko przez dwa tygodnie.

Czy ten TP-link, ma sensowny QoS, dzięki któremu nie zablokuje mi drugiego komputera gdy na jednym będę coś ściągał?

Nie ma dobrych routerów w cenie ~200PLN, żaden nie posiada Badwith Menagement (zarządzanie pasmem) a QoS (nawet wzorcowo działający) jest tylko protezą umożliwiającą np. granie i przeglądanie WWW jednocześnie. Przeważnie ludziom to nie przeszkadza, przynajmniej dopóki router nie zawiesza się co kilka minut.

Nie spodziewaj się cudów po najtańszych urządzeniach, nawet te droższe nie zawsze działają tak jak powinny.

I czy nie ma jakichś rażących wad?

Podobno w nowych (z nowej dostawy) palą się zasilacze i zdarzają się zwiechy. Nie wiem, nie sprawdzałem.

Była na nie "moda", tak jak na WAG200G i Pentagramy. Po jakimś czasie wylezą wszystkie wady fabryczne, i hurtownik będzie musiał sprowadzić coś co się inaczej nazywa ("nowe , świetne i bardzo tanie routery firmy ... ? Ping&Pong?")

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem nie ma idealnych urządzeń, w sumie jakby się tak zastanowić, za 200zł cudów być nie może. Ale jak miałbym się decydować na router to który by był jednak relatywnie najlepszy:

- TP-Link TD-8910G (ok 180zł)

- LINKSYS WAG54G2-EE (ok. 220zł)

- czy jednak droższy Linksys WAG200G? (ok. 270zł)

Myślę, że te trzy routery są w sumie najlepsze z tych, które do tej pory miałem na oku, tylko teraz muszę się na jeden z nich zdecydować. Chciałem podkreślić, że w tym zestawieniu finanse nie grają roli (choć dla małej orientacji ceny podałem :happy: ) Pomożecie wybrać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...