Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pinio27

Windows Vista zamiast XP

Polecane posty

Będe instalował Vistę :rolleyes: i mam takie pytanie czy jest możliwość zainstalowania systemu na system, Viste na Xp, chodzi mi o to że przy wgrywaniu Visty usunie mi się XP??

Jeżeli tak to jak to należy zrobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pinio27

Sprecyzuj o co Ci chodzi. Czy chcesz zainstalować Vistę jako drugi system operacyjny, czy chcesz zaktualizować XP do Visty (z zachowaniem ustawień i plików) czy może wrzucić Vistę na czysto (bez pozostawiania pozostałości po XP)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hymmm Win 7??, sam nie wiem mam już ściągniętą Vistę Business w wersji 64 bit w ramach programu MSDN AA, ale jak wiadomo mogę sciągnąć Win 7 w każdej chwili, ALE czy nie będzie problemów ze sterownikami, czy będzie po polsku :rolleyes:, czy chodzi stabilnie, czy różnica między w wydajności jest duża pomiędzy Win 7 a Vistą rzecz jasna.

Chodzi mi tu głównie o wersje 64 bit.

Wymieniam także teraz sprzęt w kompie, a dokładnie płytę główną i procka(Asus M4A79 Deluxe i AMD Phenom II 955 Black edition) zepewne będzie problem ze sterownikami do tego sprzętu, nie wiem pewnie się mylę, ale może tak być, posiadam także kartę graficzną ATI 4850 od Asusa, też się kłaniają sterowniki.

No i przedewszystkim jak chodzą gry na Win 7?? :P

Jak mi to ładnie wszystko wytłumaczysz ALLOR to wybiorę WIN 7 RC.

Z góry dziękuje :thumbsup:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładniej znajdziesz w najbliższym numerze CDA, ale pokrótce:

- jest W7 64 pl - instalujesz wersję angielską i z Windows Update ściągasz język polski

- W7 64 jest co najmniej równie szybkie jak W7 32

- W7 32 jest równie szybkie co XP

- działa stabilnie, mam obecnie i w redakcji jako podstawowy system, i w domu (też podstawowy)

- sterowniki do sprzętu są, w zasadzie jeśli są do Vista 64, to są i do W7 64. Np. standardowo nie ma do soundblasterów Audigy, ale system połączył się z serwerem MS, ściągną, zainstalował, działa :)

- jedyny możliwy problem - testy robiłem na intelach (w domu E8400 i E4300, w redakcji i7), ale nie sądzę by było gorzej ze sterownikami do amd, zwłaszcza że sprzęt nowszy niż ten intel e4300

- ale - instalacja trwa krótko, jak będzie problem to możesz przecież zrobić jeszcze raz, na Vistę. Co bym polecał, obecnie siedzenie na Viście nie ma imo sensu, bo ani nie jest szybsza, ani ładniejsza, ani stabilniejsza (liczba zwisów systemu w ciągu 3 tygodni: 0 na 3 kompach, w sumie używanych prawie 24/7).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy :)

Sam się do niego przekonałem przy becia, ale wtedy na krótko i do 32 bit - sterowniki były jeszcze słabe, zwłaszcza graficzne. Ale obecnie jest z tym już bardzo dobrze, a do tego spróbowałem 64 bit i... już zostanę :)

A tak swoją drogą - fajnie że są dostępne za free niemal skończone wersje systemu. Świetna akcja reklamowa, ale niezbędna po wrażeniu jakie zostawia Vista (nie powiem, obecnie na dobrym kompie działa ok, ale jak się sprawdziło W7 to powrotu nie ma...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...