Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kronos

Ty stary, zły micie!

Polecane posty

Kiedyś kumpel opowiadał mi, jak jego znajomy wkurzył się raz grając w PS2 tak mocno że cisnął padem o ścianę. Pad był podłączony do konsoli i i pociągnął ją ze sobą powodując, że ta również walnęła o ścianę :P

Czy to jest możliwe?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej i najbezpieczniej zresztą będzie go chyba zapiąć w kaftanik...a propo agresji to zdarzyło się kiedyś komuś zniszczyć coś ze złości??chodzi oczywiście o sprzęt komputerowy, osobiście muszę się przyznać że uderzyłem w klawiaturę dość mocno, czego skutkiem było połamanie kilku przycisków...no i kopnąłem raz komputer heheh

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś, gdy po raz pierwszy w życiu miałem na nogach glany chciałem sprawdzić ich rzeczywistą moc. Zamachnąłem się kopnąłem prosto płyte główna z resztą bajerów (była zdjęta obudowa) wartych koło 6 tyś zł. Tak się zdenerowałem, że poprawiłem monitorowi za 1,300 i też nadawał się już na śmietnik. i ostatni raz przypominam (teraz specjalne info dla kolegów kielbik i ShuanAzuestrode) to jest dział konsolowy, a nie piecowy. O piecach możecie sobie pogadać gdzie indziej, nie?

~~~

Zmieniam zasady działania tematu. Od teraz będzie to taki mały pogromca mitów (bo mnie spamuje jakaś zawzięta grupa na profilu, gg i pw o.o). Będę trzymał poziom tematu, spamu nie zdzierżę (a bo ja nie wiem, ale opieram się na stereotypach plosiem pana.) i jak będzie trzeba to będą leciały posty - do kosza. O. Bawcie się dobrze ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kumpel opowiadał mi, jak jego znajomy wkurzył się raz grając w PS2 tak mocno że cisnął padem o ścianę. Pad był podłączony do konsoli i i pociągnął ją ze sobą powodując, że ta również walnęła o ścianę :P

Czy to jest możliwe?

Jest możliwe :) pod warunkiem że:

-konsola to Slim

-Stoi na półce szafce nie blokowaną niczym innym

ja mam dużą konsole i nie ma możliwości wyrwanie jej z miejsca po magnetowidzie w którym obecnie stoi więc jeśli miał slim-a to jak najbardziej prawdopodobne :P

Wątpie, ale możesz to łatwo sprawdzić :) Rzuć myszką, zobaczymy czy komputer poleci za nią :)

A ja mam bezprzewodową więc ciężko będzie pociągnąć kompa razem z nią :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest możliwe? Można sprawdzić dokonując prostych obliczeń.

Przeciętny kąt rzutu pod jakim zdenerwowany gracz rzuca padem w ścianę wynosi ok 20 stopni (nazwijmy go alfa).

Przeciętna masa pada Mp=0,4 kg

Przeciętna masa PS2 Mk=2 kg (zaokrąglam w dół, bo zwykłe PS2 ma 2,6 kg, a my rozpatrzymy wersję slim).

Wartość przyspieszenia grawitacyjnego: ok 10 m/s^2.

Chłopak musi rzucić tym padem pod kątem alfa z taką siłą, żeby pokonać siłę przyciągania grawitacyjnego działającą wzdłuż osi y. Żeby nadać konsoli jeszcze prędkość, musiałby rzucić padem z jeszcze większą prędkością, niż tutaj obliczymy. Tarcie i opór powietrza pominiemy.

Przyspieszenie, z jakim musiałby rzucić tym padem Twój kolega oznaczymy sobie jako a. Składowa przyspieszenia potrzebna do pokonania grawitacji to ay, równe asin(alfa)

Równanie Newtona dla tej sytuacji będzie wyglądało prosto:

Mp*asin(alfa)=(Mp+Mk)g

Po przekształceniu i podstawieniu danych uzyskamy wartość przyspieszenia a równą 175,4 m/s^2.

Zakładamy że kolega działał będzie na pada siłą jedynie przez pół sekundy (chwyci pad, rzuci nim i więcej nie będzie na niego działał) V=at.

V=175,4*0,5*5/18 (od razu przerabiamy na km/h)= ok 300 km/h.

Odpowiedź na pytanie brzmi: Tak, jest to możliwe, o ile Twój kolega cisnął tym padem z prędkością większą niż 300 km/h :D

// Mythbuster Narg - ftw! - Kagex //

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowa Odpowiedź Ekonomistów: to zależy! Przede wszystkim od długości kabla od pada. Jeśli był długi, to nie za bardzo mógł pociągnąć konsolę za sobą z taką siłą, jeśli raczej krótki (a taki miałem np. w padzie do PSOne) albo kabel się zaplątał o pad, to mógł w praktyce cisnąć o ścianę padem równocześnie z konsolą. Im dłuższy kabel, tym prawdopodobieństwo takiego wypadku mniejsze, konsola mogła spaść z półki, ale nie uderzyć w ścianę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że możemy założyć forumową zabawę. Jedna zasada - nie ma żadnych zasad (ale jak ktoś będzie pisał o piecach, czy bez sensu to ukatrupię)

Mit na dziś: Jakiś czas temu można było usłyszeć, o ostatecznej broni m$ przeciw piratom. Ponoć Xboxa 360 można przez internet zRROD'ować. Wystarczy "poinformować" bezpiecznik, iż ma się przepalić. Chwilę później złapaliśmy RROD'a.

Prawda czy fałsz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak można ten bezpiecznik "poinformować"? Przepłynie przez kawałek cieńszego drutu większy prąd niż dozwolony i bezpiecznik się przepala, jest to element mechaniczny. O montowanie dodatkowych sterowników prądu M$ jednak nie podejrzewam, moim zdaniem fałsz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak prawdopodobne, jak to, że Pan Spinacz rządzi światem. Czyli prawda...

Dzisiaj przez neta można wszystko. Dla M$ to żaden problem uszkodzić ich własny sprzęt. Wirusy na pieca są w stanie spalić dysk twardy ( mi prawdopodobnie jeden tak zrobił przez BSoD- nazywa się Windows :), więc na Xboxie to żaden problem. To pewnie działa na zasadzie takiej samej jak skrót "Shutdown" w Asta La Vista.

myth-confirmed.jpg

@up Jest wiele rzeczy, o które Microsoft się nie podejrzewa...Stwierdzenie tak prawdziwe, jak oczywiste są zasady Freecela.

// Zostawmy jeszcze temat, niech się wypowie więcej ludzi. - Kagex //

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu można zaimplementować taki układ, wszystko może być sterowane elektronicznie. Prostszym rozwiązaniem byłoby uszkodzenie jakiegoś komponentu np. RAMu (512 MB :P) zwiększonym napięciem. Problem w tym, że ktoś by to już wykrył i wytoczył o to sprawę w sądzie :) (Nie wiem jakby to uargumentował, ale w USiA wszytko możliwe). Z drugiej strony jeżeli ten bezpiecznik służyłby również do czegoś innego (np. zabezpieczał RAM przez nadmiernym napięciem) to nikt by raczej nie krzyczał, tym bardziej jeżeli chronione tak byłyby inne komponenty.

Moja opinia: Możliwe ale bardzo nieprawdopodobne - MS miałby porządny skandal gdyby wyszło to na jaw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszego mitu przeprowadziłem eksperyment, zbudowałem robota ciskającego padami... no dobra związałem ze sobą dwie butelki, dwulitrową i półlitrową, cisnąłem półlitrową i jedyną reakcją na jaką się natknąłem było przewrócenie się większej flaszki (choć nie rzuciłem z całej siły w obawie o ścianę z kartongipsu... mimo wszystko było jednak dość mocno).

Jak dla mnie przy bardzo dużej sile możliwe, ale sam mit jest raczej obalony.

A co do masy pada, zależy ona nie tylko od ciężaru, ale też od energii, więc jak przyłożymy odpowiednio duży wektor energii masa pada może przekroczyć masę konsoli. Pytanie też w którą stronę pad jest ciśnięty i jak stoi konsola (w przypadku rzutu "od konsoli" najpewniej wypnie się kabel, jeżeli konsola stoi pionowo jest ją łatwiej przewrócić, a co za tym idzie zrzucić).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mit drugi Prawdopodobny:

Pierwsze primo jest w sieci pełno programów którymi możemy za pośrednictwem łącza internetowego powiedzmy zresetować komputer prawda? a że resetowanie wiąże się ze zwarciem 2 zworek na płycie głównej to potrzeba impulsu żeby to zrobić. Oczywiście proces ten wymaga odpowiedniego pliku który musimy posłać ofierze. To firma Microsoft mogła bez problemu umieścić takowy w pamięci wewnętrznej urządzenia do której przeciętny użytkownik nie ma dostępu. Wiec ja obstawiam że mit jak najbardziej prawdopodobny :)

A co do całej tej akcji to po lekkim dopracowaniu można w ten sposób walczyć z piractwem :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem że MS miał by uszkadzać płyty główne przerobionych konsol. Jeśli by się nad tym zastanowić to mogli by w łatwy sposób zniszczyć/zmienić bios i w ten sposób wywołać trudną do naprawy usterkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiamy Confirmed :]

Kolejny mit: "Paski" na ekranie PSP 3000. Jak widać, kiedy widać, i warto się przejmować? :>

20081027143008.jpg

psp3000comparisonlg6.png

Na obrazku powyżej widzimy całą przyczynę userki. Poziomo ustawione piksele, zamiast pionowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo, odpowiadamy na posty sprzed miesięcy ciąg dalszy, to ja chcę ja!

Paski na nowym PSP'ku są widoczne, nawet z odległości +/- 30cm (czyli mniej więcej takiej w jakiej trzyma się konsolkę). Jednak nie zawsze tak jest, o ile w przypadku God of War:CoO czy Killzone:R można rzekomo linie zobaczyć to w Tekkenie już ich nie uświadczymy. Moja teoria zakłada że może być to spowodowane:

1. Różnym stopniem jasności ekranu w tych grach.

2. Grafiką, może w np. Tekkenie obiekt są tak ustawione że zlewają się (przynajmniej częściowo) z paskami, tworzy to złudzenie optyczne i "ukrywa" skazy na ekraniku, wtapiając je w otoczenie (brzmi naciąganie, wiem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj zaniedbałem trochę ten temat. :)

Co do pierwszego mitu: Myśle że byłyoby to możliwe gdyby:

1) pad był przytwierdzony do konsoli śrubkami takimi jakie mają wtyczki od monitorów, czy stare wejścia LPT, przykręcamy je do kompa i się mocno trzymają.

2) konsola to byłaby slimka stojąca pionowo bez podstawki.

W przeciwnym razie nie sądze by było to możliwe. Reasumując: mit prawdopodobny, ale nie potwierdzony :)

Co do drugiego xboxowego mitu, to nie wiem, nie wypowiadam się, bo sprzętu m$ nie mam i się nie znam...

Mit nr 3: Wiele osób twierdzi że nie widzi tych pasków, ja bym wolał je mieć zamiast smużenia i słabego kontrastu i barw w psp 2000. IMO i tak psp 3k ma lepszy ekran i chętnie bym się z kimś zamienił na konsolki ;p (Ale w sumie to rozmowa na inny temat)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi na pytanie o X0 to jest już raczej nieaktualne, wszyscy widzieli jak MS rozprawił się z piratami :cool:

Poza tym przydał by się jaki nowy temat do dyskusji, bo jak na razie chyba wyczerpaliśmy wszystkie wątki, jeśli ktoś ma jakiś pomysł to prosił bym o zamieszczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...