Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Baru1992

Rozwiązany: Router do VectraNet/nie ogarniam

Polecane posty

Mam internet na laptopie, chciałbym mieć równieć na drugim kompie - blaszaku. I tu pojawia się problem. Podobno, żeby to zrobic trzeba kupic, zamontować (...)router. Tylko teraz tak:

-czy jest to wszystko do zrobienia dla kogoś takiego jak ja (jak widac osoby, która się na tym nie zna), czy muszę szukać kogoś kto się na tym dobrze zna? Ewentualnie jak to zrobic...

Proszę o pomoc, z góry dzięki ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość jest, w zależności od tego, jaki KONKRETNIE masz Internet (Annex A? B? jeszcze inny?) prymitywnie łatwa do całkiem prostej. Najszybciej jest to zrobić, najpierw dzwoniąc do providera, przepytując go z tego, jaki router kupić (chyba, że się samemu dobrze wie, jaki się ma Internet), potem kupując pasujący router (podstawowe kryterium - długość gwarancji), zaś na końcu - dzwoniąc jeszcze raz i prosząc o szczegółowe dane potrzebne do konfiguracji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[cytat ciach, z regulaminu dowiesz się dlaczego - GFR]

Acha, czyli wystarczy się dowiedzieć, podzwonić, a później kupić, podłączyć i ewentualnie zadzwonić jeszcze raz, aby skonfigurowac... Czyli jeżeli to tylko tyle, to spróbuję to zrobić...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem router ASUSA WL-530gV2, podłączyłem wszystko jak w instrukcji, zabrałem się za konfigurację... I tu problem, skonfigurowałem tak, że internet mam tylko tu, gdzie konfiguracje wykonałem. Domyślam się jednak, że to nie w tym rzecz. Chodzi tu pewnie o wpisywanie podczas konfiguracji adresów IP masek podsieci itp. Mogłoby by to być przez to? Czy jest ktoś, kto w tej konfiguracji pomoże?

Posty połączyłem - GFR

Problem udało mi się rozwiązać (poradziłem sobie z konfiguracją). Dzięki Althorion ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...