Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

artooD2

Star Wars: Knights of the Old Republic, błąd podczas uruchamiania na Viście

Polecane posty

Witam,

proszę o pomoc w sprawie gry Star Wars KotOR. Otóż zainstalowała się ona poprawnie, wszystko poszło dobrze. Lecz gdy chciałem ją włączyć wyskakiwał błąd: "Program Star Wars ble ble przestał działać". Mój system to Win Vista. Nie wiecie może jak to naprawić ?

Zapoznaj się z zasadami tworzenia nowych tematów.-mateusz(stefan)

Piszę tutaj pierwszy raz, sorry jeśli coś źle zrobiłem.

Bardzo proszę o pomoc!! Szukałem już na wszystkich forach i nic!! W Was nadzieja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj screnna i uzupełnij "ble ble". Ale problemem może byc Windows Vista, kumpel próbował zainstalowac Prince of Persia WW i też nie szło, więc przeszedł na XP. No chyba, że to wina oprogramowania z "alternatywnych źródeł", więc wtedy zawracaj głowę wujkowi Torrentowi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie widzę odpowiedzi? Co się dzieje z tym forum?

Nie bardzo kumam angielski. Ten plik, który tera ściągnę, mam wkleić do folderu z grą? I tak w ogóle tu jest napisane, że to naprawia błąd związany z KotOR 2, a ja mam KotOR 1.

Ten plik, który mam ściągnąć, muszę wkleić do folderu z grą? W ogóle tu jest napisane, że to naprawia błąd zw. z KotOR 2, a ja mam KotOR 1.

post-51619-1243492450_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś podać, jak tego dokonałeś? Może twoja metoda komuś się kiedyś przyda...

Otóż to!!!

Mnie się KOTOR uruchamia ale po kilku minutach gry mam zwisa. Oczywiście Viste fixa mam. (VISTA x64)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi za to co jakieś 5-10 min po prostu wywala (orginalną) grę do pulpitu bez żadnego błędu, w dodatku mam XP więc problemów nie powinno być.

Mam identyczny problem , mam oryginalną wersje KotORa. Instalacja przebiegła szybko i bezproblemowo , zrobiłem postać , zacząłem grać i po kilku minutach grania wyskakuje error. Zaraz założe topic w tej sprawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi za to co jakieś 5-10 min po prostu wywala (orginalną) grę do pulpitu bez żadnego błędu, w dodatku mam XP więc problemów nie powinno być.

Mam identyczny problem , mam oryginalną wersje KotORa. Instalacja przebiegła szybko i bezproblemowo , zrobiłem postać , zacząłem grać i po kilku minutach grania wyskakuje error. Zaraz założe topic w tej sprawie.

Słuchajcie mam dokładnie ten sam problem tylko że mi po 20 min. zaczyna się zacinać i mam do wyboru : albo czekać aż samo się wylączy lub włączyć grę od nowa. Jeśli ktoś wie jak naprawić ten bląąd to niech napisze :wink:

Mam orginal pl wersja i xp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na crashe może pomóc wpisanie jednej linijki do pliku konfiguracyjnego gry (powinien być w katalogu głównym z grą).

Dodaj do tego pliku coś takiego (lub zmodyfikuj, jeśli już ta komenda jest):

[Graphics Options]

Disable Vertex Buffer Objects=1

Czasami wyłączenie Vsync pomaga, no i oczywiście najnowszy patch to podstawa.

------

Ponadto dobrze by było, gdybyście napisali jaki macie sprzęt, jaki system, jakie sterowniki.

Dla osób posiadających dwurdzeniowe procesory AMD istnieje jeszcze jeden sposób. KotOR ma problemy z dwurdzeniowymi procesorami, a sposobem na rozwiązanie tego problemu jest wyłączenie drugiego rdzenia. Dla procesorów AMD można to zrobić tak:

Ściągamy program AMD Dual Core Optimizer (patrz google).

Jeśli działa - super, jeśli nie -robimy tak:

1. Uruchamiamy grę.

2. Naciskamy Ctrl+Alt+Del.

3. Przechodzimy do Menedżera Zadań.

4. Przechodzimy na zakładkę Procesy.

5. Klikamy ppm na plik .exe od KotORa i wybieramy "Ustaw Koligację" (Set Affinity).

6. Powinny się pokazać dwa pola: CPU0 i CPU1. Odznaczamy CPU1.

7. Klikamy OK i zamykamy Menedżera Zadań.

8. Powracamy do gry i modlimy się, aby ten patent zadziałał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...