Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lukas12x

Awaria karty graficznej?

Polecane posty

Niedawno jak wiecie zakładałem temat jaką kartę kupić. Ale pewnego dnia grając w Prince of Persie Dusza Wojownika gra mi się zacieła i wyłączyła. Zobaczyłem pulpit w najmniejszej rozdzielczości i kolory 16 bitów. Zaraz wyskoczył jakiś błąd i rzeby uruchonić ponownie komputer. Tak więc zrobiłem. Źle zrobiłem. Teraz gdy włanczam komputer na ekranie są białe paski z odstępami co 3 cm. Systemu sie nieda włączyć - wyskakuje jakiś niebieski ekran i komp się włancza od nowa. Najdziwniejsze jest to że raz włączył się dobrze. Mogłem nawet pograć w FIFE. Ale teraz znowu to samo. Przy włączaniu gier wyskakują jakieś błędy z direcxtem (nie wiem jak to sie pisze). Teraz to nawet w gothika 1 nie da się pograć bo włanczam na awaryjnym. I tu moje pytanie: Czy spaliła mi się karta graficzna czy to wina monitora? Proszę bardzo o odpowiedzi bo dłużej tak niewytrzymam.

A i sorry za ten temat który jest pod tym bo 2 razy wcisnąłem NAPISZ TEMAT. A teraz sie usunąć nie da.

Spoko, tamten temat już w koszu, a nazwę tego poprawiłem. Zapoznaj się z zasadami zakładania tematów, bo tutaj wyjątkowo Ci nie wyszło - GFR

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby spaliła się karta to raczej by sama się nie naprawiła jak to miało miejsce:) Raczej są to sterowniki jeżeli masz blue screena. Zobacz czy system odpali przez system awaryjny ;) F8 pchasz zaraz po wyświetleniu info i BIOS'ie : ) Potem się bedziemy martwić jak sie nie uda lub uda:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może sterowniki grafiki się skopały podczas tej "awarii" ???

Miałem coś podobnego ale bez pasków jakie Ty opisujesz (choć dziwne kolory wyświetlało) i żadnej gry się nie dało uruchomić bo od razu zwis...

Spróbuj przeinstalować stery grafiki i directX może coś da... (mi sterowniki pomogły).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta: Geforce 7600 GT

Zasilacz: 400 w więcej niewiem bo piszę z kompa szkolnego

Gdy włączam komputer to już od razu w Biosie są te paski. A ekran to chyba jest niebieski bo ja se kiedyś przestawiłem na ładniejszy czarny i sie tapety nie da ustawić. Kompa oczywiście cały czas na awaryjnym włączam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja się podepnę pod ten temat... Dzisiaj przeglądając internet zawiesił mi się komputer. Ekran zaczął migać, więc go zresetowałem. Podczas rozruchu pojawiają się zielone paski, od momentu okienka z Biosem aż do bootload'u. Pulpit się w ogóle nie uruchamia, pojawiają się krzaki, przebarwienia i w ogóle jest masakra. Teraz piszę z trybu awaryjnego i wszystko jest ok. Zapewne to sypiąca się karta graficzna? EVGA GeForce 8800 GTS, do tego zasilacz BeQuiet! 650W. Co mam robić? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...