Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dawid2207

Koralina, Neil Gaiman

Polecane posty

koralina_filmowa-large.jpg

Koralina to baśń napisana w 2002 roku przez Neila Gaimana. Opowiada o małej dziewczynce, której rodzice są wiecznie zajęci pracą. Mieszkają oni w pewnym domu razem z trzema sąsiadami. W domu jest 14 drzwi. Za 13 są pokoje. Za czternastymi drzwiami - ceglana ściana. Przynajmniej tak się wszystkim wydaje...

Książkę bardzo wszystkim polecam, niezależnie od wieku, ulubionego gatunku książki. W Koralinie jest trochę z horroru, z baśni, z fantasy i z przygody. Gdyby nie to, że książka jest taka krótka, z pewnością byłaba kśiążką idealną. Autor znakomicie opisuje charaktery postaci. Po prostu czuć "elganckość" i wyrafinowanie kota, głupotę staruszka z góry i ciepło Koraliny. Po krótce: POLECAM!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. Neil Gaiman to Neil Gaiman. Czyli według mnie mistrz.

Ta książka jest napisana o wiele prościej niż jego 'dorosłe' dzieła, ale i tak wciąga. Ten człowiek po prostu umie pisać. Ta opowieść ma klimat, który wciąga....Jestem za stara,by te sceny mnie straszyły, lecz...Coś w niej jest.

Może i nie jest to jego najlepsza książka, ale i tak polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniała książka. Jak już będę miał dzieciaka (odpukać) i już będzie potrafił odróżnić chleb od much, to chciałbym by przeczytał tę książkę - zaraz po LonNiedynie China Mieville'a.

Niby bajka dla dzieci, ale jednak... guziki już nigdy nie będą takie same. Parę mądrych, życiowych spostrzeżeń, uniwersalny przekaz (także dla starszych), no i ten ascetyczno-płynny styl Gaimana, który za każdym razem robi na mnie wrażenie. Jak dla mnie - mała wielka rzecz.

Swoją drogą bardzo ciekawa jest ewolucja Gaimana od pisarskiego mistyka do dobrodusznego obserwatora...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...