Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

47

Rozwiązany: Po instalacji SP3 czytnik kart nie działa

Polecane posty

Jak w temacie. Zainstalowałem wczoraj SP3, co by móc odpalić GTA IV. ;] Od tego momentu zauważyłem, że mój wbudowany czytnik kart SD itepe przestał działać. To znaczy wkładam w slot kartę SD i nic. Co prawda zapala się diodka, ale to wszystko. Nie mogę wejść bezposrednio do karty.

Owy czytnik posiada także jeden port USB, który również przestał działać - nie wykrywa urządzeń do niego podłączonych.

Co się stało i jak to naprawić? o_O

Posiadam Windę XP w wersji Home. Jakby ktoś znał rozwiązanie, to niech je napisze w sposób łopatologiczny, bo jam cep i nie rozumiem co się do mnie mówi w sprawach związancyh z komputerem. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łopatologicznie - sprawdź, czy do czytnika były dodatkowe sterowniki, jeśli tak, to wyjmij płytę z koperty... Żartuję, jeśli były, to zainstaluj i powinno latać. Jeśli nie masz, to poszukaj w Googu sterowników do Twojego czytnika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety napotkałem pewien znaczący problem. ^^ (wiedziałem, że nie będzie tak łatwo...)

Otóż po włożeniu płytki ze sterownikami i po odpaleniu instalacji tychże, wyskakuje złowieszcze okienko, które twierdzi, że mój czytnik jest odłączony... Jak łatwo się domyślić jest zupełnie odwrotnie, gdyż diodka POWER LED świeci się na zielono. A według instrukcji oznacza to, iż urządzenie jest podłączone.

Świetnie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak: Wyłącz PC, odłącz czytnik, włącz PC, odinstaluj sterowniki, jeżeli już są zainstalowane, wyłącz, podłącz czytnik ponownie i zainstaluj sterowniki. Myślę, że powinno się udać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko byłoby pięknie, gdybym wiedział jak odinstalować te sterowniki... Nie mogę tego czytnika zlokalizować w zakładce Sprzęt, a niby skąd mam wiedzieć jak nazywają się te sterowniki i w kórym miejscu się znajdują? o_O

Naprawdę nie rozumiem czemu to wszystko nie może być po prostu podane na tacy... Mój czytnik zwie się MC-CR102, a nigdzie tej nazwy w komputerze znaleźć nie mogę. I weź tu kurde zrób cokolwiek... Skąd mam wiedzieć jak podopisane jest to urządzenie w Sprzęcie?

I właśnie przez takie sytuacje mam ochotę wywalić to wszystko w cholerę. Niby nic strasznego się nie stało, ale na boga... Świeci się dioda, a komp mi mówi, że urządzenie nie jest podłączone. Szlag mnie trafia jak takie coś widzę.

EDIT: Byłbym zapomniał. Odłączyłem to, podłączyłem z powrotem itede, ale to nic nie dało. Pewnie faktycznie trza odinstalować stery, tylko jak to zrobić to naprawdę nie mam pojęcia. -.-

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tego szukał raczej w zakładce 'dodaj usun programy'.

Możesz też spróbować taki myk zrobić, że zainstalujesz CCleanera[Goognij, to darmowy program] i z jego pomocą znajdziesz ten sterownik w dziale usuń programy. A potem jeszcze proponuje użyć go do przeczyszczenia rejestru, może trafił się tam jakiś popsuty klucz dotyczący tego sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Czytnik już działa, ale w sumie to sam się naprawił... W dodaj/usuń programy sprawdzałem wcześniej, ale nic nie znalazłem. Ściągnąłem również ten programik, w którym niestety również nic nie znalazłem. Dlatego powtórzyłem manewr z odłączeniem i za drugim razem wreszcie instalacja ruszyła.

Temat można zamknąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...