Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Hut

[PS3]inFAMOUS - tylko po polsku?

Polecane posty

Wkrótce do sprzedaży trafi inFAMOUS na PS3. U nas tylko w polskiej wersji językowej. Jak wam się to podoba? Ja już grałem i wiem, że nie jest to najlepsza lokalizacja w historii...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli robią pełną lokalizację to nigdy nie jest to dobry pomysł. Nie znam jeszcze gry, w której wszystko byłoby dopięto na ostatni guzik w tego typu lokalizacji. Najlepsze jest kinowa i nic tego nie zmieni. Aktorzy wybrani przez twórców są jedynymi słusznymi.

Czekam aż w końcu każda gra będzie miała do wyboru wersje polską i angielską. Tak jak kiedyś Serious Sam: Second Encounter, Splinter Cell: Chaos Theory. Widać, że można.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że będzie dostępna tylko polska wersja językowa - trochę to dziwne zważywszy na fakt, że miejsce na płytce Blu-Ray z pewnością by się znalazło;p W internecie można znaleźć filmik porównujący wersję polską z oryginałem. Nie jest źle, tłumaczenie wierne, ale i tak oryginał lepszy. Przy okazji oglądania filmiku stwierdziłam że gra może być naprawdę ciekawa i chyba trzeba będzie ją wypróbować;)

Niemniej nadal jestem zwolenniczką wersji angielskich z polskimi napisami - przyjemnie, nie ma problemu ze złym doborem głosu no i można osłuchać się z angielskim :thumbsup:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kiedyś Serious Sam: Second Encounter, Splinter Cell: Chaos Theory. Widać, że można.

W Mass Effekcie również są dwie wersje

wiem, że nie jest to najlepsza lokalizacja w historii...

Mój brat kupił tą grę i mówił że rzeczywiście polonizacja jest co najwyżej średnia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem porównanie wersji na GOLu i powwiem że IMO polonizacja daje radę. Co prawda podkładka głównego bohatera jest troszkę zbyt... patetyczna? sztywna? ale generalnie jest źle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to - jest źle, a wręcz fatalnie. Ech, Hut uzewnętrzni się na ten temat w przyszłych Odmiennych Stanach Grywalności. Ja spuszczam na aktorstwo w polskim inFamous zasłonę milczenia, bo aż mnie język świerzbi.

Przy okazji - powodem, dla którego na płycie znajduje się tylko i wyłącznie jedna wersja językowa jest brak wsparcia systemu operacyjnego PS3 dla języka polskiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z polonizacjami jest różnie. Osobiście niewiele znam takich, które są naprawdę w porządku. Przede wszystkim są sztuczne. Pamiętacie Assassins Creed? Tam niektórzy składali jej hołdy,a mi się kompletnie nie podobała. Sztuczne to takie i te odgłosy przechodniów. Czy żaden Polak nie potrafi naśladować "ochnięć" itp.?

Tak czy inaczej wszystko sprowadza się do wyświechtanego stwierdzenia "to kwestia gustu".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jestem "za" jeśli chodzi o wszelkie polonizacje, ale teraz SCEP po prostu wypaliło kaszanę. Dziwne, że zdecydowali się na spolszczenie napisów oraz dialogów, gdy wersji angielskiej słucha się z wielką przyjemnością. I o ile w Killzonie 2 polonizacja jest nawet niezła (nadal angielska wersja lepsza...), to zastanawiam się, czy nie sprowadzić gry z innych krajów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to - jest źle, a wręcz fatalnie.
Aż takich złych odczuć nie miałem chociaż IMO sam patent z wersją tylko PL bardzo mi się nie podoba, bo zawsze powinien być wybór. Poza tym, ścierpiałbym polonizację kinową, bo IMO najlepiej jest słyszeć oryginał. Grałem też w angielskie demko więc wiem jak obaj aktorzy podkładający głos głównego bohatera. To jest tak jak z anime - najlepszy dubbing to japoński dubbing i nic tego nie zmieni ;D Tutaj jest tak samo.

A co do samej gry - bardzo fajna. Grałem z 30min i zabawa jest przednia. Polecam ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jeszcze się przyczynia do problemów z dodatkami. Nie wiem jak to wygląda na play station ale ja się nadziałem i niestety dodatek do nowego popa nie działa z polską wersją. Tutaj problemy robi też XBL, niedostępny w Polsce.

Co do samej polonizacji to się przysłuchałem i... no nie jest aż tak źle. Typowy polski, growy dubbing. Bez polotu, gra aktorska miejscami zbyt teatralna, dziwnie dobrane głosy no i ochy i achy jak zawsze dobijają ;). Mimo wszystko da się grać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze co wy widzicie w tym "infejmys", co? jak zobaczyłem gameplay, to pomyślałem, ocb? jakiś gościu sobie chodzi, ma lamersko wyglądającą moc pioruna(jakiś kurde mały prądzik). ehhh....możecie mi powiedzieć co w niej jest takiego fajnego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkrótce do sprzedaży trafi inFAMOUS na PS3. U nas tylko w polskiej wersji językowej. Jak wam się to podoba? Ja już grałem i wiem, że nie jest to najlepsza lokalizacja w historii...

I co z tego? Jaszcze kilka lat wstecz ludzie marudzili, że z polonizacją jest jak jest na konsolach. Teraz gdzie niemal każda gra się jej w jakiś sposób doczekała gracze .... psioczą.

O co? Ano, że Rico w Kz2 brzmi miękko i nie pada co drugie słowo "k****, ty ch**** złamany jeden", a to w PoP głos księcia jest jakiś taki niespecjalny.

Od 16 lat j. ang. nie jest mi obcy, stąd problemu z nim nie mam żadnego. Jednak bez zastanowienia się większego wybieram rodzime wersje. I nie żałuję. Oczywiście w inFamous odgórnie narzocony mamy język polski i faktycznie nie jest to jakość dubbingu filmów animowanych, ale też nie widzę powodów do marudzenia.

Sama gra - znakomita. Porządna graficznie, z ciekawą historią (kapitalne zakończenie). Mnie osobiście grało się niezwykle przyjemnie. Przeszedłem ją dwukrotnie (obie strony mocy) i nie napiszę by to 196zł poszło na marne, bowiem tak nie było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem grę. Bardzo fajnie się bawiłem, fabuła jak i gameplay bardzo dobre. Dubbing też bardzo przypadł mi do gustu. Fajne misje, przeciwnicy, moce(hell yeah :D )! Ogólnie całkiem porządny sandbox z oceną 8+ ode mnie. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem grę 2 razy po obu stronach Mocy:). I muszę stwierdzić, że granie złym bardziej mi się podobało. Nie byłem niczym ograniczony, a i moce fajniejsze

można poczuć się jak Imperator Sithów

i ładniej wyglądają

po drugim użyciu tej Ray Sphere(grałem w wersję angielską)-czerwony z czarnym rządzą

.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledze miałem okazję zagrać trochę :) Bardzo przyjemny, ciekawy, rozbudowany, z dobrą fabułą oraz grafiką sandbox, który starczy na niezłą ilość czasu. Moce są świetnie zrobione a walka, nawet na najniższym poziomie trudności, zmusza do omijania taktyki Rambo :P Choć wkurzałem się czasami na celność nawet szeregowym żołnierzy gangu. Tak czy inaczej, gra jest nadal warta świeczki i jak ktoś wypatrzy dobrą okazję niech śmiało bierze ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra jest dosyć przyjemna jak na Sandbox'a , z dosyć ciekawą fabuła i dobrym gameplay'em. Tak jak powiedział schooldriver ciekawiej wyglądają moce złego Cole'a. Taka ciekawostka - w OPM zapowiedzieli zapowiedź inFamous 2 :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli o przygodach Cole'a. Piszcie swoje opinie i uczucia na temat tej gry.

Zanim założysz temat bądź łaskaw sprawdzać czy takowy już czasem nie istnieje. Poza tym byłoby miło gdybyś napisał coś więcej niż sztampowe "co sądzisz..." Takie tematy to moderacja zakłada w komentarzach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rozy

Po pierwsze, wiedziałem, że taki temat istnieje, ale po zobaczeniu tytułu tematu doszłem do wniosku, że tutaj jest omawiane spolszczenie inFamous. Po drugie, za dobry w przemawianiu to ja nie jestem i palnąć czegoś w rodzaju apostrofy Mickiewicza ''Litwo, ojczyzno moja" po prostu nie umiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt od Ciebie nie wymaga pisania recenzji trzynastozgłoskowcem.... masz chyba jakieś przemyślenia bądź wrażenia z gry. Powinieneś się nimi podzielić. Pisanie "co sądzisz...'' to zwykły stats jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...