Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nerven666

podkręcanie e7400

Polecane posty

Jak widać w temacie chciałbym podkręcić mojego e7400 ;)

Ok zacznę od specyfikacji mojego kompa (nowy, kilkudniowy, a co! ;D )

Asus P5QL pro

core 2 duo e7400

kingston 2x1gb 1066 mHz

readeon 4850 512mb od gainwarda

zasilacz chieftec 550W nie pamiętam modelu

jak wiadomo zegar pracuje na nominalnych 2,8ghz ale chciałbym mieć 3,33ghz

jak widać czytam CDA co widać po konfiguracji, ale chciałbym aby ktoś mi powiedział co mam zrobić krok po kroku, bo spotkałem się z tym, że ludziom nie udawało się podkręcić proca zgodnie z propozycjami Allora

Moje wątpliwości nie dotyczą tyle FSB, ile zabawa ze zmianami napięć bo raz miałem ''przygodę'' z napięciami i tym razem chciałem dobrze podkręcić procek, tak aby obyło się bez problemów. Proszę o szybką odpowiedź

P.S. czy wogóle powinienem podkręcać procka tzn. czy ma to sens w przypadku mojej karty graficznej???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak komp stabilny i temp. w porządku to kręcisz dalej. Gdy dotrzesz już do 3.3 możesz zmienić napięcie z auto na 1.25V jeśli będzie niestabilny. Tylko zwiększaj FSB stopniowo, a nie wal od razu w 3.3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na BOXowym chłodzeniu i bez zmiany napięć poszło mi na FSB 315 czyli 3,31 GHz... Sprawdź temperatury w Everescie albo w CoreTemp jeśli na 315 będzie przykładowo 72* w stresie ( obciążaj Prime'em 95 albo Orthosem) nie próbuj dalej podkręcać.. Najpierw zainwestuj w chłodzenie a później zacznij zabawe z napięciami ; )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź poprawkę na to, że tan naprawdę każdy procesor jest w pewnym sensie inny. Właściwe OC dobierzesz tylko metodą prób i błędów, nie da się porządnie kręcić na skróty :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to na twoim miejscu zrobił tak :

1.Ściągnij CORETEMP i Prime95

2.Zainstaluj programy

3. Wejdź do BIOSU jeśli masz płytę zwiększ FSB Frequency z 266 na 305

4. Zapisz zmiany i wejdz do systemu

5. Włącz oba programy, obciąż system Prime'em i sprawdzaj temperatury ( 30 min . powinno starczyć) , jeśli do tego czasu komputer się nie wyłączy a temperatury nie przekroczą 70* to OK.

6.Teraz spowrotem wejdź do BIOS-u, zmień FSB na 315 , i powtórz wszystkie operacje.. jeśli wszystko będzie ok to zostaw komputer włączony na jakieś 2-3 godzinki żeby mieć pewność że wszystko jest stabilne.

P.S Twoja płyta główna jest lepsza od mojej więc według informacjii zawartych w ostatnim CDA i w testach tego procesora na różnych stronach na BOXowym chłodzeniu i bez zmiany napięć na FSB 333 czyli 3,5 Ghz komputer jest stabilny.

Jeśli po ustawieniu 315 FSB wszystko jest OK możesz z ciekawości sprawdzić czy na FSB 333 będzie działać.. ;) ( jeśli będzie to możesz być dumny ;p ) Ja mimo tak małego O/C i tak proponuje wymienić BOXowe chłodzenie np. na Karakorum ; )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...