Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

homikus

Podkręcony Athlon X2 7850 BE

Polecane posty

Witam,

otóż mam taki dość dziwny problem. Podkręciłem, poprzez zwiększenie mnożnika w BIOSie, delikatnie swojego Athlona X2 7850 z 2.8 do 3.0 GHz. Na początku wszystko ślicznie.

Przed chwilą zaktualizowałem BIOS płyty głównej (Asus M3A78) do najnowszej wersji. Ustawienia procesora takie same, jak wcześniej, ale Windows (Vista 64) wykrywa go wciąż jako 2.8 GHz, podczas gdy wszelkie programy diagnostyczne poprawnie jako 3 GHz. Załączam dwa zrzuty na poparcie swojego wywodu.

Czym to może być spowodowane? No i skoro Windows nie jest w stanie poprawnie wykryć taktowania procesora, czy oznacza to pracę na jego nominalnej częstotliwości? Przyznam, że jeszcze coś takiego mi się nie zdarzyło, więc nie wiem, jak do tego podejść. Olać, czy coś próbować zrobić.

Ma ktoś z Was może jakiś pomysł?

EDIT parę minut później:

Kurczę, wybaczcie zamieszanie, ale okazało się, że po aktualizacji BIOSu zapomniałem wyłączyć funkcję Cool 'n' Quiet... I stąd te dziwności, już jest OK.

Ech, wyszedłem tylko na głupka :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usprawiedliwię się tylko tym, że komputer złożyłem sobie ledwie przedwczoraj, wcześniej działałem tylko na laptopie. Dlatego w ogóle coś takiego jak AMDowska funkcja Q'n'Q to dla mnie zupełna nowość. Poza tym, nigdy wcześniej niczego nie podkręcałem, wszystkie moje wcześniejsze komputery (a trochę ich było) zawsze chodziły na swoich nominalnych parametrach :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...