Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

garret20

Głośniki 2.0

Polecane posty

Gość michi93

codo twojego pytanie bezsensowne będzie przeznaczenie takiej ilości gotówki na głośniki 2.0 prędzej 2.1 albo 5.1

propozycji do 2.0 nie mam chyba,że takie COŚ

ale jak już napisałem to niema sensu

do 2.1 proponował bym TE

a 5.1 TE

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie 2.0 najlepsze są do muzyki, a jeśli chcesz przede wszystkim grać i oglądać filmy, lepsze będą faktycznie 2.1.

Jeśli jednak się uprzesz: z 2.0 jedyne sensowne to Creative T20 (LINK) lub Creative T40 (LINK). Miałem swego czasu T20 i grały znakomicie. Jednak trzeba pamiętać, że brak subwoofera sprawia, że z głębokiego i silnego basu trza zrezygnować.

Z 2.1 poleciłbym Creative I-Trigue L3800 (LINK). Sam je mam i jeszcze rok temu (a wtedy właśnie je kupiłem) uważane były za najlepsze w swojej klasie 2.1. Jak teraz - nie wiem, ale wiem, że grają bardzo dobrze i warto wydać trochę kasy, aby dźwięk nie był wreszcie plastikowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

jeśli wg Ciebie creativ'y t40 progamer'y kosztują 200-250zł to daj mi nr czy adres tego sklepu kupuje całą dostawę tak samo z t20 mówimy oczywiście o nowych i l3800 też wtedy kupię ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jasny gwint! Jak to wszystko zdrożało! Nie no, to jest niesamowite... Półtora roku sam kupowałem nowe T20 za niecałe 200zł, T40 faktycznie były droższe, ale później trochę pospadały. Rok temu nowe L3800 kupiłem za około 300zł, ale i tutaj w pewnym momencie zaczęło spadać.

Nie spodziewałem się takiego wzrostu cen, przepraszam za wprowadzenie w błąd, powinienem był sprawdzić. Ale, bądź co bądź, wzrost cen naprawdę zaskakująco duży...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

Kryzys robi swoje ,ale tak jak mówię kupowanie głośników 2.0 mija sie powoli z celem chyba ,że faktycznie bierzemy creativ'e t20/40

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy jeżeli to mają być głośniki do gier i filmów to czy nie lepiej kupić zestaw 5.1 lub 2.1?

Jeśli do gier, to imo lepsze są słuchawki, a do filmów... zależy od filmów. Ale - dobre 2.0 będą w tej samej cenie lepsze do muzyki niż 2.1 czy (szczególnie) 5.1. I tego "czasy" nie zmienią, choćby z tego prostego powodu, że 5.1 to przynajmniej 5 dobrych głośników plus subwoofer, a 2.0 to tylko 2 dobre głośniki - a zatem mogą być znacznie lepsze niż w zestawach z subwooferem.

Chyba że najważniejsze są furkoczące nogawki... ale wtedy bez zestawu za dużo więcej kasy i tak się nie obejdzie, cudów (i darmowego obiadu) nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

Jak koniecznie 2.0 i niema możliwości więcej to t40,chociaż ja bym tyle kasy na głośniki 2.0 nie wydał ale wydają mi się sensowną konstrukcja z bdb firmy.

Allor czyli wg Ciebie (może źle Cie zrozumiałem) t40 2.0 będą miały lepsze membrany niż g500(5.1)???

Jeśli ktoś nie umie ustawić sobie mocy kolumn(głośników)to zawsze dźwięk będzie do d*** niezależnie od marki mocy firmy czy też rodzaju(k estradowe,kino domowe ,kolumny aktywne czy pasywne itp)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

garret20

Opłaca się dopłacić do czterdziestek. Wiem, bo sam mam takie na biurku.

A, i to nie prawda, że bez subwoofera bas jest mniej soczysty. Różnica, pod tym względem, jest raczej subtelna. Za to środek skali i góra są niemal krystalicznie czyste. Bez porównania do jakiegokolwiek zestawu Inspire 2.1 lub 5.1. W kilku starszych, ulubionych, piosenkach usłyszałem, na T40, zupełnie nowe dźwięki instrumentów, o których wcześniej w ogóle nie wiedziałem, że istnieją - dotychczas miałem znacznie gorszy sprzęt. Różnica jest wyraźnie słyszalna, na pewno nie będziesz żałował wydanych na nie pieniędzy.

Koniec reklamy :biggrin:

michi93

Porównaj ceny i ilość głośników w tych 2 zestawach. ProGamer 6 sztuk + jeszcze pilot za 750 zł - to daje niewiele ponad 100 zł za sztukę (grube zaokrąglenie:)). T40 - tylko 2 głośniki, a cena prawie 500 zł. Te dwie i pół stówy za sztukę pozwala na osiągnięcie znacznie lepszej jakości dźwięku. Po prostu w zestawie 5.1 idziesz na ilość, a w 2.0, na jakość:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allor czyli wg Ciebie (może źle Cie zrozumiałem) t40 2.0 będą miały lepsze membrany niż g500(5.1)???

A czy to takie dziwne? Czy też uważasz, że im głośniej (w tym G500 jest oczywiście lepsze) tym lepiej, i że jest to jedyne kryterium, także w przypadku muzyki? Czy też może wierzysz, że jakakolwiek firma bawi się w instytucję charytatywną?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak koniecznie 2.0 i niema możliwości więcej to t40,chociaż ja bym tyle kasy na głośniki 2.0 nie wydał ale wydają mi się sensowną konstrukcja z bdb firmy.

Allor czyli wg Ciebie (może źle Cie zrozumiałem) t40 2.0 będą miały lepsze membrany niż g500(5.1)???

Jeśli ktoś nie umie ustawić sobie mocy kolumn(głośników)to zawsze dźwięk będzie do d*** niezależnie od marki mocy firmy czy też rodzaju(k estradowe,kino domowe ,kolumny aktywne czy pasywne itp)

A co tu jest do ustawiania? Membrana głośnikowa jest filtrem środkowo przepustowym i tego niczym nie przestawisz. Jak nie będzie odpowiedniego zapasu modułu i fazy w górnej granicy przepustowości, to choćbyś nie wiem czym pokręcał, zawsze będziesz miał głośnik gorszy niż taki, w którym ten zapas jest. A co to daje? Wyraźne brzmienie talerzy i innych instrumentów grających bardzo wysoko zamiast bełkotliwego szumu a nawet nieznośnego hałasu bym powiedział. Subwoofer bez odpowiednio krótkiego czasu narastania też będzie pierdział i dudnił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

Miałem w domu przez jakiś czas t40 i mam moje g500 i jakoś lepiej-milej mi się słuchało muzyki na moich.

Co do ustawień głośników to coś o tym wiem nie na co dzień zdarza się grać na dyskotekach i korzystać z fajnego sprzętu i jeśli chcesz mi powiedzieć ,że jakoś dźwięku nie zależy od umiejętnego ustawieniu basu i sopranu to chyba nie wiesz co mówisz.Zresztą po coś są zrobione zestawy 2.1 ,5.1 , 7.1 i kiedyś były 11.1 zresztą t40 też należą do rodziny GigaWorks i jak stwierdziłeś ,że w t0 będzie lepsza membrana to pewnie w tych też co http://alejka.pl/creative-gigaworks-7-1-s7...1-s750-thx.html ??

Tak bardziej na temat to dozbieraj kasy i bierz t40.:)

I nie uważam ,że im głośniej tym lepiej.

Poprawiłem link. Schowaj te pieniądze, to niepotrzebne, takie moje zadanie :P - GFR

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem szczęśłiwym posiadaczem głosników od Creativa model T40, mam je już pół roku i powiem tak są genialne, dźwięk i basy są wręcz znakomite, możesz je brać w ciemno, polecam. Nawet na zintegrowanych kartach muzycznych grają świetnie zaś po połaczeniu z naprzykład creative extreme gamer to już poprostu kosmos.

Kupując je nie sądziłem, że bedą grały tak dobrze, w końcu to zestaw 2.0(kupiłem je dzięki recenzji Cormaca z Cd-action rzecz jasna), no i się nie zawiodłem. Polecam jeszcze raz. :thumbsup:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

Hans_Olo wiem ,że fizyki nie zmienię (moja nauczycielka parę razy mi już tak mówiła:P)ale wiem na co stać g500 i t40 nie mówię ,że t40 będą brzydko grały ale jak pozmieniasz tak ich ustawienia bądź karty dźwiękowej ,że nie będą one sobie dawały rady to będziesz miał łomot zamiast muzyki tu sie chyba zgodzisz,mniej więcej wiem na co stać niektóre głośniki troszkę w tym siedzę;))ale t40 są naprawdę warte polecenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...