Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

olokos

Rozwiązany: Problem ze sterownikami do karty dźwiękowej

Polecane posty

mam laptopa Toshiba A100-003

z oficjalnej stronki ściągnąłęm stery dzwięku (po reinstallu)

i nie działają (nie ma żadnego dzwięku x( ktoś mi pomoże?

Temat założony w niewłaściwym miejscu. Przenoszę go - Lord Nargogh

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki miałeś wcześniej system na nim?? to dość istotne jeśli vistę a przeniosłeś się na xp powinienem ci pomóc

Musisz zainstalować sterownik na sile a robi się to tak.

mój komputer -> właściwości -> sprzęt-> menadżer urządzeń klikasz na magistrala coś tam przy dźwiękach

# wybieramy ?aktualizuj sterowniki? - -> ?Nie, nie tym razem? dalej?

# ?Zainstaluj z listy lub określonej lokalizacji? dalej?

# ?nie wyszukuj, wybiorę sterownik do zainstalowania? dalej?

# wybierz z drzewka urządzeń ?karta dźwiękowa? (lub inne urządzenie, które chcemy zainstalować) dalej?

# klikamy na ?Z dysku? następnie ?przeglądaj?

# wchodzimy do folderu z sterownikami do karty dźwiękowej (lub urządzenia, które instalujemy) i klikamy dwukrotnie na znajdujący się tam plik *.inf ( powinien pokazać się nam tylko ten jedne) następnie ?OK?

# Zaznaczamy nazwę ?Conexant High Definition Audio? dalej?

# Wyskoczy nam komunikat że sterowniki mogą nie pasować do urządzenia , ale nie przejmujemy się tym i klikamy ?OK?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie taki problem. Mam Asusa F3JSeries i zmieniłem system z fabrycznej Visty na XP professional. Starałem się zrobić tak jak napisałeś Lenek22. Tylko że w Menedżerze urządzeń nie mam czegoś takiego jak magistrala. Wydaje mi się że moja karta jest opisana jako "Urządzenie audio na High Definition Audio", ale jak wejdę we właściwości tego urządzenia i nacisnę "aktualizuj sterownik" to przez chwilę jest klepsydra zamiast kursora a potem nic się nie dzieje i koniec.

Ponadto we właściwościach tego urządzenia pisze "Brak zainstalowanych sterowników dla tego urządzenia".

PS. Posiadam sterownik taki sam, jak na płycie którą dostałem z laptopem, ale dla systemu XP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czwarta wersja zmodyfikowane wersji XPka. Modyfikacja polega głównie na usunięciu zbędnych składników, optymalizacji, oraz aktualizacji. Elementy usunięte to typowe śmieci, bądź stare windowsowe sterowniki przydatne w przypadku starszych urządzeń, jednak nie znaczy to że nie będą one działać na tej modyfikacji.

Instalacja była testowana i jest w 100% sprawna, jednak pamietajcie że instalujecie na własne ryzyko!

System jest czysty!!! Wszystko co zostało usunięte lub dodane jest wymienione.

Ważniejsze cechy:

-rozmiar obrazu =240 MB

-szybka instalacja (ok. 15 min)

-Po instalacji system zajmuje ok. 550 MB

-nie wymaga seriala

-wsparcie nie podpisanych motywów

-maksymalna ilość połączeń TCPIP =100

- domyślna szybkość komunikacji portu USB z myszą 500 Hz (przydatne w wypadku myszy USB)

-zdjęta systemowa ochrona plików

-łaty ze styczniowego pakietu Autopatcher XP

-interfejs a la Windows Vista

-Zainstalowany Internet Explorer 7

-Zainstalowany Windows Media Player 11

-wszystkie zmiany wyglądu są zmianami natywnymi nie niosą ze sobą żadnych dodatkowych procesów, nie wpływają na wydajność systemu.

-domyślne konto użytkownika: "User" -usunięto usługę Out of Box Experience (OOBE), jest ona w zupełności zbędna

tyle w nim zmieniono

tu screen menedżera i otwartego dzwięku w każdym z "urządzeń" jest napis ,że działa poprawnie o_O

http://iv.pl/images/p5cokv4vgbjkttw40ba9.jpg

Zasady wstawiania obrazków - GFR

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstaluj najpierw Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio. puźniej tak jak wyżej opisałem. Urządzenie audio na High Definition Audio ( tego masz 2 sztuki w menadżerze???)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[cytat ciach - GFR]

w google kolego wpisz całą nazwę z dopiskiem download tylko odinstaluj wszystko później tego busa i dopiero kartę dźwiękową na silę jak nie dasz rady wieczorkiem tak 0 10 podam ci moje gg i pomogę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem to ale zainstalować coś się nie chce. Uruchamia się kreator instalacji, a potem to okienko znika i nic dalej się nie dzieje.

PS. Co masz na myśli pisząc "odinstaluj wszystko"?. Bo jeśli chodzi Ci, że mam usunąć to Urządzenie audio na High Definition Audio to się nie da bo wywala mi komunikat, że "urządzenie nie może być odinstalowane bo może być wymagane do rozruchu komputera", czy coś takiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ciach]

KOLEŚ JESTEŚ [ciach]CHWAŁA CI ZA TO

może to nie było w sterownikach dzwięku tylko w urządzeniach systemowych ale kit miałeś [ciach] rację

:banana:

słucham sobie lenka-The show i ten bananek rusza się w rytm xD

:thanks:

Masz szczęście, że Lord dorwał Cię pierwszy - GFR

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rankin już Ci zwracał uwagę żebyś nie przeklinał na forum, w dodatku z błędami. Po tym przeklnąłeś jeszcze raz (również z błędem), a teraz puściłeś niezłą wiązankę. Wykropkowane przekleństwo to nadal przekleństwo, zwłaszcza w takiej ilości. Otrzymujesz ostrzeżenie za wulgaryzmy i ignorowanie uwag moderatorów. Czasem każdemu może się "wymsknąć", jednak Tobie juz zwracano z tego powodu uwagę, zatem - no mercy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...