Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

HaCK

Mocny Kopniak

Polecane posty

Jak ja walnąłem pięścią kompa to później miałem do wyboru zamiast 32 bitów 2 lub 8 kolorów.

I chyba karta się wtedy zepsuła ;p Ale to był baaardzo stary komp więc nie było szkoda xd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności sprawdź dysk twardy (najlepiej programem diagnostycznym od producenta dysku, ale ostatecznie może być nawet systemowy chkdsk), bo to element bardzo wrażliwy na wstrząsy. Potem otwórz obudowę (przy wyłączonym PC, wtyczka wypięta z sieci, dioda na płycie głównej nie może się palić) i sprawdź, czy coolery na karcie graficznej, procesorze itd. siedzą tam, gdzie powinny (nie "latają"), możesz też włączyć kompa przy otwartej obudowie (zalecana ekstremalna ostrożność - jeśli przypadkiem dotkniesz jakiegoś elementu i Cię "kopnie", to możesz sobie coś uszkodzić w komputerze) i sprawdzić, czy wszystkie wiatraki się kręcą. Na koniec (znów przy całkowicie odłączonym zasilaniu) posprawdzaj wszystkie wtyczki (jak trzeba, to dociśnij) i upewnij się, czy kości RAM oraz karta graficzna mocno siedzą w swoich złączach (możesz je wyjąć, przeczyścić styki i włożyć z powrotem).

Na koniec jeszcze raz podkreślę - jak będziesz grzebał w środku kompa, to uważaj, by Cię nie "kopnęło" - nie dotykaj żadnych elementów metalowych (styków, ścieżek drukowanych itp.), inaczej możesz zrobić swojemu PCtowi dużą krzywdę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...